SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bu muameleyi Cizre’de görmedim”

Bodrum Belediyesi Bodrumspor deplasmanından farklı mağlup dönen Manisa Büyükşehir Belediyespor'da teknik direktör Levent Eriş, yaşanan olaylara "Bu muameleyi Cizre'de görmedim" diyerek tepki gösterdi.

Güncellenme: 12:10, 09/02/2016
“Bu muameleyi Cizre’de görmedim”

Manisa Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Levent Eriş, 4-0 yenildikleri Bodrum Belediyesi Bodrumspor maçındaki olaylara tepki gösterdi, “35 yıldır futbolun içindeyim, Bodrum’da gördüğümüz muameleyi Cizre’de, Diyarbakır’da görmedim” dedi.

Pazar günü deplasmanda 4-0 mağlup oldukları maçtan sonra meydana gelen gerginlik yüzünden polise başvurarak Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ve Bodrumsporlu bir taraftarı şikayet eden Levent Eriş, “18 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Futbol bu değil. Böyle olmamalı. Çok üzgünüm” diye konuştu.

Bodrum’da taraftarından yöneticisine kadar herkesin kendilerini provoke etmek için ellerinden geleni yaptığını dile getiren Levent Eriş, müsabaka öncesi rakip takım teknik direktörü Cem Cambaz’ın kendisine “hoş geldin” bile demediğini belirtirken şöyle devam etti:

“Alt liglere indikçe, olaylar daha kötü bir hal alıyor. Ama biz de bu konularda tecrübe kazanıyoruz. Elbette yaşadıklarımızdan ders çıkaracağız. Rakibi küçümsemenin nelere malolduğunu gördük. Böyle bir tokatı erken yemek, iyi oldu. Bizi izlemeye gelen taraftarlarımıza özür borcumuz var. Bu kaybı telafi edeceğiz.”

NE OLMUŞTU

Müsabakadan sonra Bodrumsporlu bir grup taraftarla Levent Eriş arasında küfürleşme yüzünden gerginlik yaşanmış, Levent Eriş daha sonra Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ile Bodrumsporlu bir taraftardan şikayetçi olmuştu.