SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan Gümüş’ten Almanya’ya ret

Galatasaray'da son zamanlarda büyük çıkış yakalayan Sinan Gümüş'ün, Almanya Milli Takımı'ndan gelen ikna çabalarına olumsuz yanıt verdiği iddia edildi.

Güncellenme: 15:43, 08/02/2016
Sinan Gümüş’ten Almanya’ya ret

Galatasaray'ın en formda oyuncusu Sinan Gümüş’e Torku Konyaspor maçında nazar değdi. İlk yarının sonlarında sol üst arka adalesinden sakatlanan oyuncuda ileri derecede ödem ve geniş bir yırtık alan tespit edildi. Genç ismin sahalara dönmesinin 1.5 ayı bulması bekleniyor. Bu belirsizlik dışında genç oyuncunun hangi milli takımı seçeği de cevap bekleyen sorular arasında yer alıyor. Almanya U­21 takımının formasını giyen ancak A Takım için bir tercih yapmayan Sinan, EURO 2016 sonrası kadrosunu değiştirmeyi planlayan Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw’ün radarında. Deneyimli çalıştırıcı, oyuncunun ailesini ikna etmek için temasa geçti ancak olumsuz yanıt aldı.

FATİH TERİM'İN DE TAKİBİNDE

22 yaşındaki oyuncu Almanya’dan gelen tüm baskılara rağmen tercihini Türkiye’den yana yapmak istiyor. Sinan Gümüş, yakın çevresine Ay­Yıldızlı forma altında oynamak istediğini her fırsatta dile getiriyor. A Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim’in Sinan’ın performansını takip ettiği öğrenildi. Terim’in Fransa 2016 öncesi 24 Mart'ta İsveç ve 29 Mart'ta da Avusturya ile oynanacak hazırlık maçlarında G.saraylı futbolcuya şans vereceği belirtiliyor.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:15:17,