SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail ve Oğuzhan

8 Şubat 2016

Beşiktaş bu sezonun en iyi performanslarından birini dün akşam gösterdi. Bunu başarırken hem Tolga'yı hem de İsmail Köybaşı'nı geri kazandı. Çünkü iyi bir yedek kaleci olan Boyko'nun varlığı “Pabucun pahalı olduğunu” Tolga'ya gösterdi. Öbür yandan maçın en fazla topla buluşan oyuncusu olan İsmail ve Oğuzhan ise müthiş performanslarıyla göz doldurdu. İsmail sakatlıktan önce kuvvetine ve çabukluğuna kavuşmuş durumda… Hem savunmada hem hücumda çok iyi işler yaptı. Yapmış olduğu etkin driplinglerle adam eksiltirken, ceza alanına çok iyi toplar kesti.

Mario Gomez'in bulduğu 4.goldeki akıl dolu pası bugüne kadar Alman oyuncunun beklediği türdendi. Zaten ceza alanı içinde Gomez bu gibi pozisyonlarda topla buluşturulursa Beşiktaş daha çok goller bulur. Gomez de gol krallığında ipi göğüsler. Çünkü Gomez ayakta, yere düşerken, her türlü pozisyonda topa vurabiliyor ve topu ağlara bir şekilde gönderiyor.

AFFEDİLMEZ HATA

Gökhan Töre'ye de ayrı bir parantez açmak istiyorum. Ayak bileğine çok hâkim olması ve hızlı bir şekilde kaleye inmesi siyah-beyazlılara büyük artı sağlıyor. Gaziantep kalecisi Alperen'in ilk goldeki hatası affedilmez cinstendi ancak futbolda bunlar oluyor. Bu pozisyonla birlikte Beşiktaş maçı domine ederek rahatlamış oldu. Tolga'ya da değinmek gerekirse özellikle topun kalede olmadığı zamanlarda orada fizik olarak hazır olmalı. Her plonjon sonrası sakatlıklar yaşıyor ve o anlamda en büyük eksikliği hissediyor.

HAKEM GÖZÜYLE

Karşılaşma hakem için çok kolay oldu. Çünkü gollerin erken gelmesi maçtaki tansiyonu azalttı ve hakemler açısından zor bir pozisyon yaşanmadı. Fakat karşılaşmanın kıdemli yardımcı hakemi Bahattin Duran, tecrübesine yakışmayan bir hata yaptı ve açık bir ofsayt pozisyonunu atladı. Beşiktaş karşı kaleye atak yaparken ilk yarıda pozisyonuna devam demesi gözlerden kaçmadı.

MAÇIN ADAMI

İsmail Köybaşı

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek