SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da derin kaos!

Galatasaray'da sıkıntı üstüne sıkıntı yaşanıyor. Taraftar takıma küstü. Burak Çin’e gitti, forvetsiz kalındı. Sneijder ile Podolski'ye Çin’den gelen teklifler akıl karıştırıyor. Yani sarı-kırmızılılar kaotik bir ortamda çıkış noktası arıyor.

Güncellenme: 08:00, 08/02/2016
Galatasaray’da derin kaos!

2015-16 sezonuna formasına taktığı 4. yıldız ve 3 kupayla görkemli bir giriş yapan Galatasaray’da ‘bahar havası' yerini tek kelimeyle ‘derin bir kaosa' bıraktı. 23 Şubat'ta UEFA'nın açıklayacağı ceza kapıda beklerken, camiada seçim baskısı artıyor. Kötü futbol ve yaşananlar nedeniyle taraftar da küstü.

Burak'tan sonra takımın yıldızları Podolski ve Sneijder'in Çin'e gitme ihtimali, yönetimin ve Denizli'nin elini kolunu iyice bağladı. Taraftarın yeni sevgilisi Sinan Gümüş'ün uzun süre takımdan ayrı kalacak olması da bunların üzerine tuz biber ekti. İşte Galatasary’ı krize sokan nedenler:

UEFA NE CEZA VERECEK?

Finansal Fair Play'e uymadığı için ceza alması kesinleşen Galatasaray, 23 Şubat'ı bekliyor. Sarı-kırmızılılar artık sadece ağır bir tablo ile karşılaşmamayı umut ediyor. Muhtemel Avrupa'dan men cezası ya da transfer yasağı Aslan'ın önümüzdeki yılını da belirleyecek.

SEÇİM BASKISI ARTIYOR

Başkan Dursun Özbek, geçen hafta camianın önde gelenleriyle Arena'da bir araya gelerek, kaostan çıkışın yollarını masaya yatırdı. Eski başkanların ve camianın etkin isimlerinin “Seçime git” çağrısına şimdilik karşı çıkan Özbek, 4 koldan yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu baskıya ne kadar dayanabilecek belli değil.

YILDIZLARA ÇİN KISKACI

Ara transferde iyi bir golcü alınması beklenirken, hem takviye yapılmadı hemde Burak, ani bir şekilde Çin'in yolunu tuttu. Galatasaray’da asıl tehlike, Sneijder ve Podolski gibi büyük yıldızların da gitme ihtimali. Çin'den menajerler aracılığıyla 2 yıldıza gelen astronomik teklifler takıma para kazandıracak olsa da transfer yasağı cezası alınması halinde, takımı önümüzdeki yıl için sıradanlaştıracak.

TARAFTAR KÜSTÜ

Yaşanan bu olumsuz tablo, sezon başından beri hoşnut olmayan taraftarı da küstürdü. Takımlarına adeta ‘sırt çeviren' sarı-kırmızılılar, Arena'yı boş bırakmaya başladı. Umut, Sabri, Yasin gibi isimler, hemen hemen her maçta protesto ediliyor. Arena da G.Saray'a deplasman olmaya başladı. Lazio maçı ve Fenerbahçe derbisinde alınacak istenmeyen sonuçlar, daha kötü tepkileri doğurabilir.

DENİZLİ AŞISI TUTMADI

Hamza Hamzaoğlu'nun yerine geçen deneyimli teknik direktör Mustafa Denizli de beklentileri, şimdilik karşılayamadı. En az dört transfer isteyen kurt çalıştırıcı Denizli, sadece Linnes ve Donk ile yetinmek zorunda kaldı. Tüm olumsuzluklar, kaotik ortamlara alışık olan Denizli'yi bile ‘pes etme' noktasına getirdi.

SON DARBE SİNAN’DAN

Yakaladığı form grafiği ile taraftarın sevgilisi olan Sinan Gümüş'ün, Torku Konyaspor maçında sakatlanarak yaklaşık 2 ay takımdaki yerini alamayacak olması, moralleri yerle bir etti. Forvette her maç ıslıklanan Umut'a mahkûm kalan Galatasaray, zorlu Lazio maçları öncesinde bir anlamda forvetsiz kaldı.

Yayınlanma Tarihi:07:57,