SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın savunması çöktü

Beşiktaş’ta Ersan gittikten sonra korkulan başa geldi, savunma çöktü G.Antepspor maçında sakatlanan Rhodolfo’nun sezonu kapatması şoke etti. Yeni transferlerin oynayamayacağı ertelenen Mersin ve Trabzonspor mücadelelerinde Necip ve Tosic’e mecbur kalınması ise keyifleri iyice kaçırdı.

Güncellenme: 09:05, 08/02/2016
Beşiktaş’ın savunması çöktü

Beşiktaş’ın şampiyonluk yolunda en çok endişelendiği konuların başında savunma geliyordu. Bu nedenle Pedro Franco kiralanıp Alexis Delgado transfer edildi. Ersan Gülüm, son anda Çin'e satıldı, yerine Marcelo, Milosevic karşılığı kiralandı. Başkan Fikret Orman, Ersan'ın satılmasının sorun yaratacağı yorumlarına sert çıksa da tekerlek daha ilk maçta patladı.Gaziantepspor maçında yere ters basan Rhodolfo, sahayı sekerek terk etti. İlk belirlemede Brezilyalı'nın sağ diz önçapraz bağlarının koptuğu ortaya çıktı.

KADROYU STATÜ BELİRLEYECEK!

Rhodolfo bugün detaylı kontrolden geçecek ancak sezonu tamamlaması kesin gibi. Bu yokluk Beşiktaş'ı uzun lig maratonunda eksik bırakmakla kalmayacak. Erteleme maçlarında durum krize dönecek. Çünkü statü gereği, ertelenen Mersin İY ve Trabzonspor sınavlarında yeni transferler forma giyemeyecek. Yani Marcelo ve Alexis oynayamayacak. Bu durumda da söz konusu iki maçta önliberodan bozma Necip Uysal ile asıl mevkii sol bek olan Dusko Tosic şans bulacak. Savunma hattının aksaması olası