SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup lideri Manisaspor, düşme hattındaki Tarsus İdman Yurdu’nu 2-1 yenerek zirvedeki yerini korurken, teknik direktör Taner Taşkın, “Kötü oynayarak kazanmak da önemli” dedi.

Tarsus’un alt sıralarda yer almasına karşın dirençli bir takım olduğunu söyleyen Taşkın, “Düşündüğümüzden daha zor bir maç oldu. İyi futbol oynadığımızı söyleyemem. İlk yarıda dengeli giden karşılaşmanın ikinci yarısında rakibimiz daha etkiliydi. Son bölümde yaptığımız hamlelerle kazanmayı başardık. Güzel bir gol atarak galibiyeti getiren Metin’e teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bu müsabakadan gerekli dersleri çıkaracaklarını sözlerine ekleyen Taner Taşkın, Tepecikspor karşısında aynı hataları tekrarlamayacaklarını belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Futbolcular üzerindeki stres her geçen hafta artıyor. İkinci larıda tüm müsabakalar böyle geçecek. Ayrıca rakiplerimizi bizi iyice tanıdı. Buna göre önlem alıyorlar. Kötü futbolun bir başka nedeni de 19 Mayıs Stadı’nın zemini. Biz teknik kapasitesi yüksek, pas yapan bir takımız. Kötü zemin oyunumuzu olumsuz etkiliyor. Ayrıca kadro derinliği de yeterli değil. Ancak tüm bu sıkıntılara rağmen ipi göğüsleyeceğiz.”