SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da umutlar tükendi

Burak Yılmaz’ı Çin’e gönderdikten sonra elinde sadece Umut Bulut kalan Galatasaray, bu sezon Atletico Madrid maçları dışında ilk kez gol atamadı, ligde havlu attı.

Güncellenme: 07:47, 07/02/2016
Galatasaray’da umutlar tükendi

Galatasaray’da işler her geçen gün iyiye gideceğine kötüleşiyor. Ara dönemde forvete takviye yapmayan ve önceki gün Burak Yılmaz'ı Çin'e göndererek sadece Umut Bulut'a kalan sarı-kırmızılılar dün Konya engeline takıldı. Bu sezon Atletico Madrid maçları dışında gol atamadığı hiçbir maç bulunmayan sarı-kırmızılılar, Arena'da çok etkisizdi. Umut Bulut da maç boyunca şut çekemedi ve takımının en az topla buluşup, pas atan oyuncusu oldu.

OLCAN DİREĞE TAKILDI

Umut’un bu performansı ile vasatı aşamadığı karşılaşmada ileride başka alternatifi bulunmayan Aslan, tıkandı kaldı… Aykut Kocaman'ın Konyası'na karşı oynadığı 4 maçta 3.5 gol ortalaması yakalayan Galatasaray, sezonun da en az pas ortalamasını (yüzde 66) tutturdu. 80'de Olcan Adın'ın direğe takılan pozisyonu dışında iki kez de Sabri ile gole yakaşan sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe’nin kaybettiği haftayı iyi değerlendiremedi ve lige havlu attı.