SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli fark yaratamadı

Galatasaray gelecek adına, taraftarına enseyi karartacak kadar kötü bir halde. Bu sezona havlu atıldığını kabullenip, gelecek iki sezonun planlaması yapılmalı. Gelecek adına umutlanmak için doğru transfer hamleleri mecburi. Ancak UEFA Kriteri de balyoz gibi tepeye inmek için hazır. Ne var ki, taraftar sabırsız, takım böyle sürerse bir gün tribünler sahaya inecek. Allah'tan hava soğuk ve taraftarlar bu berbat takımı izlemek için Arena'ya gelmiyor. Tribünler dolu olsa daha kötü, çünkü Arena'daki seyirci profili en küçük olumsuzluğu protestoya koşullanmış halde ve bu takımı protesto ile daha da aşağıya çeker.

Hamza Hamzaoğlu'nun oluşturduğu kötü takım Mustafa Denizli ile daha da çuvallamış durumda. Denizli'nin elindeki malzeme zirve kovalamak için yeterli değil. Taraftar beğenmese de, en önemli gol silahını da kaybetti. Tüm olumsuzluklara karşın bir takım bu kadar berbat olamaz Mustafa Hocam. İlk yarıda tek pozisyonu olmayan, tek şutu da kalenin 10 metre uzağına giden bir takım vardı. Bu berbat futbolu Burak Yılmaz'ın gidişine kimse bağlayamaz. Taraftarın beğenmediği 31 yaşındaki golcüyü 8 milyon Euro'ya satmak tartışmasız doğru hamledir. Burak'ın satılmasını ihanet gibi gösterenlere bakmayın, onların hesabı Galatasaray'ı daha nasıl dibe çekeriz aslında!

Sonuçta Mustafa Denizli'nin elindeki malzemeye artı değer katamadığı maalesef ortada. Karşı tarafta ise Konya'da göreve başladığından beri Galatasaray'a karşı seri farklı mağlubiyetler alan Aykut Kocaman bu kez kazanmak için takımını daha dengeli kurgulamıştı. Takımına ilerde baskı uygulattı. Galatasaray'ın uyuşuk orta alanı da baskıdan etkilenip, oyun kurmakta zorlandı.

G.Saray sadece Donk ile orta alanın savunma dirençsizliğini gideremiyor. Selçuk, Donk'un önünde 4-1-1-3-1 gibi bir diziliş oluşuyor ve kanatlar da etkisiz kalıyor. Burak gidince sol kanatta şans bulan Yasin, bu fırsatı dünkü futbolu ile tepti. Yasin Gültekin takım arkadaşlarından az kazandığını düşündüğü için geçen yılki futbolunun çok gerisinde. Denizli o kadar çaresiz ki, Yasin'in yerine kurtarıcı olarak Sabri'ye sarılıyor, düşünün vahameti!

İlk 60 dakika uyuyan Galatasaray maçı bu uyuşuk halde kazanamayacağını anlayınca biraz hareketlendi. Konya'da geriye yaslanınca Sarı Kırmızılılar rakip kaleyi zorladı. Takım kötü oynarken, yıldız oyuncuların yetenek artısıyla sonucu değiştirmesini beklersiniz ama Galatasaray'ın yıldızları artık yaşlanıyor, etkisizleşiyor. Yıldız farkı da olmayınca Galatasaray Denizli ile birlikte düşüşe devam etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek