SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Tolga harekatı

Boyko, Marcelo, Aras ve Alexis Delgado’nun gelişi, Pedro Franco, Milosevic ve Ersan Gülüm’ün gidişiyle ocak transferini son derece hareketli geçirmişti Beşiktaş.

Güncellenme: 13:41, 07/02/2016
Beşiktaş’tan Tolga harekatı

Beşiktaş ara transferi kapattı ama hemen ardından yeni bir defteri açtı. İkinci başkan Ahmet Nur Çebi, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Tolga Zengin ve İsmail Köybaşı'nı takımda tutmak için düğmeye bastı.

İki oyuncuyla bir görüşme yapan Çebi, kulübün mali yapısını ve teknik direktör Şenol Güneş'in kendileriyle ilgili görüşlerini aktarırken, genel anlamda takımı bozmayacaklarını söyledi.

Özellikle Boyko'nun gelmesiyle gözlerin çevrildiği Tolga Zengin ile yapılan görüşmede Çebi'nin, “Boyko geldi diye seni gözden çıkarmadık.”

“Hocamız da biz de seninle yola devam etmek istiyoruz. Sözleşmen uzatılacak” dediği öğrenildi.

“KAL DERSENİZ KALIRIM”

Tolga'nın da bu görüşe teşekkür ederek, “Başkanım benim de Beşiktaş'tan ayrılma gibi bir düşüncem olamaz. Eğer ‘kal' derseniz seve seve kalırım. ‘Git' derseniz giderim.”

“Para olayını da şimdiden konuşmanın anlamı yok. Zamanı gelince konuşuruz ama ben önce takımın şampiyonluğunu düşünüyorum” yanıtını verdi.

Yönetimin sezon sonu Tolga'nın kontratını 2 yıl uzatacağı, tecrübeli eldivene bu yıl olduğu yıllık 1.2 milyon Euro civarında bir ücret ödeneceği belirtildi.

KÖYBAŞI’NA İYİLEŞTİRME

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, son haftalarda sol kanadın değişmezi haline gelen İsmail Köybaşı'yla yaptığı görüşmede de iki noktanın altını çizdi.

İsmail'e sözleşmesinin uzatılacağını söyleyen Çebi'nin “Takımda en az kazanan oyunculardan biri olduğunu biliyorum. Bu konuyu da düzelteceğiz” dediği öğrenildi.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:13:39,