SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan istikrara nokta atışı

Şampiyonluk yarışındaki Beşiktaş, devre arasında kadrosunu güçlendirirken, bu transferlerde forma istikrarıyla dikkat çeken isimlere yöneldi.

Güncellenme: 17:40, 07/02/2016
Beşiktaş’tan istikrara nokta atışı

Ara transfer döneminde Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında takviye için kadrosuna kattığı isimler, kariyerlerindeki istikrarlı grafikleriyle dikkat çekiyor. Siyah-beyazlılar, kaleci Denys Boyko ile defansın ortası için Getafe'den Alexis Delgado ve Hannover'dan Marcelo Guedes'i de renklerine bağladı. Üç oyuncunun en öne çıkan ortak özelliği geldikleri takımlarda düzenli olarak uzun süre forma giymesi…

MARCELO ROBOT GİBİ!

Kadroda alternatifler oluşturabilmek için istikrarlı isimlere yönelen Beşiktaş’ın yenilerinden Marcelo, Hannover'da aralıksız 54 Bundesliga maçında sakatlanmadan ve cezalı duruma düşmeden 90 dakika forma giydi. Son 3 sezonda Marcelo, Alexis ve Boyko'nun lig maçlarında forma giyme oranı yüzde 85'i buluyor. Bu süreçte Marcelo ve Boyko sakatlık nedeniyle hiç maç kaçırmazken, Alexis ise 8 La Liga maçında forma giyemedi.

MARCELO GÖREV BAŞINA

Ersan Gülüm'ün Çin'e gitmesi ve Tosic'in hafta içi grip olması, ara transferdeki takviyeler sayesinde Beşiktaş’a bugün stoper sorunu yaşatmayacak. Marcelo, Gaziantepspor sınavında Rhodolfo ile birlikte görev yapacak. Yeni transferlerden bir diğer stoper Alexis Delgado ise kulübede yer alacak. Güneş, Denys Boyko'yu ise yedek oturtarak, kalede yine Tolga Zengin'e şans verecek.

Yayınlanma Tarihi:08:23,