SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini: “Türk hakemleri bizi atmıyorlar”

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini, İtalya'da kendisini saha dışına gönderen hakemlere karşı Türk hakemlerini örnek gösterdi.

Güncellenme: 15:19, 06/02/2016
Mancini: “Türk hakemleri bizi atmıyorlar”

Serie A ekiplerinden FC Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, İtalya’daki hakemleri hedefine alırken, Türkiye’deki hakemleri övdü.

Galatasaray’ın eski hocası Mancini, Hellas Verona ile Pazar günü deplasmanda yapacakları karşılaşma öncesi basın toplantısı düzenledi. Mancini, geçen hafta 3-0 mağlup oldukları Milano derbisinde takımı lehine penaltı olarak değerlendirmedikleri pozisyondan dolayı tepki gösterdiği ve kendisini saha dışına gönderen hakemlere ateş püskürdü.

Bu tepkinin ardından bir maç ceza da almış olan Mancini, “Sadece İtalya’daki hakemler, ağır şeyler yapmamalarına rağmen teknik direktörleri saha dışına gönderiyor. Dünyada böyle başka bir ülke daha yok” dedi.

Gazetecilerin ısrarla bu konuda daha fazla değerlendirme yapmasını istediği Mancini, “Daha fazla ileri gitmesem iyi olur, yoksa gerçekten düşündüklerimi söyleyeceğim. Ben, ne Türkiye’de ne de İngiltere’de hiç saha dışına gönderilmedim. Ben sadece sakin bir şekilde dördüncü hakemle konuşuyordum” diye açıklamalarını sürdürdü.