SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eto’o ders verdi

6 Şubat 2016

Fenerbahçe, son derece dağınık bir futbol ortaya koyduğu Antalya deplasmanında, sezonun en ağır mağlubiyetini aldı. Yerini bulmayan son paslar, hücum organizasyonlarındaki vasat görüntü bu hezimete zemin hazırlayan başlıca etkenlerdi. Buna bir de oyuncuların motivasyonlarının düşük olması eklenince bu ağır yenilgi kaçınılmaz oldu.

Hücum bölgesinde oyunu yönlendiren Nani'ye atılan pasların birçoğu yerini bulmadı. Oyun kuran oyuncuyu doğru topla buluşturamıyorsan hücumda gol pozisyonu yakalama şansını da kaybedersin. Ama tüm bunlara rağmen yine de ilk yarı rakibin geri pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Fernandao değerlendiremedi. Diğerinde ise Şener altı pastan kaleye topu gönderemedi.

Antalyaspor'da ise yaşı ilerlemiş olmasına rağmen bir dünya yıldızı olan Eto'o, adeta futbol dersi verdi ve ayrıca, sırtı kaleye dönük hücum oyuncusunun neler yapması gerektiğini de herkese gösterdi. Sanki futbola yeni başlamış gibi arzuluydu, bu da bizim ayakları yere basmayan birçok futbolcuya mesaj olsun. Hem ustaca bir vuruşla Volkan'ı avladı, hem de 3. golde harika bir asist yaptı. Sahanın içinde bunları yapan Eto'o, oyundan çıkınca ne kapris yaptı, ne de soyunma odasına gitti. Arkadaşlarını kulübeden yönetti. Yani Antalya'daki bu inanmışlık F.Bahçe'ye oranla çok daha yüksek gözüküyordu. Sarı-lacivertliler bundan uzaktı.

Araya atılan paslarda Fenerbahçe savunması aciz haldeydi.

MAÇIN ADAMI

Eto'o… Dünya yıldızı nasıl olunur gösterdi.

HAKEM NOTU 

Hakem Ali Palabıyık mükemmele yakın bir maç yönetti. Yardımcısı Cem Satmaz'ın rakipten gelen topa ofsayt kaldırarak yaptığı büyük hatayı bile devam kararı ile doğruya çevirdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek