SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk’tan istifa sinyali!

Sivasspor'da 4-0'lık Osmanlıspor yenilgisinden sonra mikrofonlara konuşan teknik direktör Buruk, takımdaki geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:53, 05/02/2016
Okan Buruk’tan istifa sinyali!

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Osmanlıspor, evinde konuk ettiği Medicana Sivasspor’u 4-0 mağlup ettiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Okan Buruk, basın toplantısının ardından bir gazetecinin “Hakkınızda istifa söylentileri var, ne diyeceksiniz” sorusuna ise “Önce görüşeceğim, 2-3 gün içerisinde belli olacak” dedi.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Medicana Sivasspor’u 4-0 yendikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu. Her iki takım için de bir kader maçı olduğunu ifade eden Akçay, “Ancak her şeyin sonu değil. Bizim için yukarı doğru mu, aşağı doğru mu belirleyecek bir maçtı. Bu nedenle bu maçı çok önemsedik. Disiplin, sakinlik ve özgüveni bir arada kullandığımızı düşünüyorum. Bu da, saha içerisinde golü bulduğumuz süreler içerisinde çok işimize yaradı. Rakibimizin de çok stresi vardı. Kendi sahasındaki maçı kaybetmişti. Belki bu psikolojiden faydalandık, rakibimizin bu sıkıntısını avantaja çevirdik. Bütün bunlar bir araya gelip, disiplin ve arzu ile birleşince müsabaka bizim lehimize döndü. Bu sonuç önümüzdeki müsabakalar öncesi bize çok büyük özgüven kazandırdı. Özellikle ikinci ve üçüncü bölgelerdeki hareketlilik düzeyimizi biraz yükselttik. Bazı oyuncularımızın katılımı, taktiksel olarak derin oynama konusunda oldukça avantaj sağlayıcı oyuncularımız oldu. Mesela Lawal ve Mehmet bunlardan bir tanesi. Musa’nın oyununa müdahale etmeye başladık. Özellikle daha güvenli oynamaya başladı. Transfer ettiğimiz oyuncuların hızlı oyuncular olması böyle seçim yapmamız skor anlamında bazı şeyler getirdi bize” diye konuştu.