SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, çok iç açıcı bir durumda olmadıklarını, ancak üst düzey bir kararlılıkla bu vaziyetin üstesinden gelmeye çalıştıklarını ifade etti.

Usta, kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, kararlılıkla ve emin adımlarla planladıkları projeleri yavaş yavaş hayata geçirdiklerini kaydetti. Bunları gerçekleştirirken de en önemli aktörleri olan futbolcuların bu planlamadaki rollerinin çok büyük olduğunu vurgulayan Trabzonspor Başkanı, şunları dile getirdi:

“İlkeli, karakterli, gelecek projemize inanan ve saygı duyan futbolcularımız bizimle birlikte bu heyecanı yaşamak için ellerini taşın altına sokarak büyük bir özveri gerçekleştirdiler. Bir kez daha onlara teşekkür ediyorum. Biliyoruz çok iç açıcı bir durumda değiliz ancak üst düzey bir kararlılıkla bu vaziyetin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.”

“CİDDİ YOL KAT ETTİK”

Görevi devraldıklarından bu yana ciddi anlamda yol kat ettiklerini dile getiren Başkan Muharrem Usta, şu açıklamalarda bulundu:

“Daha yapacak çok işimizin olduğunun da farkındayız. Geçiş dönemi olarak adlandırdığımız bu dönemde ekonomik dengeyi sağladıktan sonra derlenip, toparlanıp, yeni bir ruhla ileriye dönük hamlelerin başlayacağı yükselme dönemine adım atmak istiyoruz. Yeni stadyum, iddialı bir takım ve zirve planımız bu dönem için hedeflerimiz olacak. Bu planlamalar ışığında 2017-2018'in camiamızın da büyük desteğiyle yeniden eski günlerine dönmüş ve başarı odaklı bir sezon olacağına inancımız tamdır. Sizlerin desteği bizlere her zaman güç katacaktır. Unutmamalıyız ki; doğru adımları sabırla atanlar sistem oturana kadar zorluklarla yüzleşirler. Başarmak için başka yol yoktur.”