SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gheorghe Hagi: “Arda ile çok acılar çektik”

Galatasaray'ın efsane ismi Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılı kulüpte geçirdiği dönem ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 11:02, 05/02/2016
Gheorghe Hagi: “Arda ile çok acılar çektik”

Galatasaray’da sergilediği performans ile taraftarın gönlünde taht kuran Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılı kulüpte yaşadığı günler hakkında konuştu. Sarı-kırmızılı ekibin 4 sene üst üste şampiyon olup, UEFA Kupası’nı kaldırdığı kadronun en önemli yıldızı olan Hagi, daha sonra iki kez teknik direktör olarak geldiği Galatasaray’daki anılarını unutamıyor.

Şimdilerde Romanya'a 1. Ligi takımı Viitorul'u çalıştıran 50 yaşındaki Hagi, Arda Turan’dan Fatih Terim’e kadar birçok konuda düşüncelerini Habertürk’e verdiği röportajda anlattı. İşte o röportajdan satır başları:

“ARDA İLE ÇOK ACILAR ÇEKTİK”

“Barcelona’ya transfer olan Arda için o kadar mutluyum ki inanılmaz. Futbolu seven bir oyuncu. İyi çalışan, hem saygılı hem saygı duyulan bir çocuk. Ben onu ilk 17-18 yaşında gördüğümde futbol vizyonu çok iyiydi. Çok akıllıydı ve antrenman yapmayı çok severdi. Kişiliği gerçekten çok büyüktü. Çalışmayı çok sevdiği için bu noktaya geldi. Zaten akıllı ve yetenekli bir oyuncuydu. Sahaya girdiğinde her zaman kendini belli eder. Onun için kendini yurt dışında bu kadar gösterebildi. Gerçekten çok seviniyorum onun için, o dönemde birlikte çok acılar çektik!”

Foto: Depo - Arda Turan ve Gheorghe Hagi antrenmanda...

Foto: Depo – Arda Turan ve Gheorghe Hagi antrenmanda…

“FATİH TERİM HEP OLAĞANÜSTÜ”

Fatih Terim, hep olağanüstü işler yaptı. Belki benim dönemime göre insan olarak değişti ama bana göre Türkiye'nin en iyisi. 2000'deki performansın başlangıcında bulunan, adımı atan isim Fatih Hoca'dır. Tarih yazdı. Bize olağanüstü davrandı. Yabancıları yakınlaştırdı kendine. İçimizdeki olan en iyiyi ortaya çıkardı. Futbolcuyu görür ve onu en verimli hale getirir. Mantalitesi hep kazanmaktır.”

“HEYKELE GEREK YOK”

“Ben genel anlamda heykelimin dikilmesini istemem. Ben futbol oynamak, antrenör olmak istiyorum. Geçtiğim yerlerden izimi bırakmak istiyorum ve bu ana kadar bunu başardığımı düşünüyorum. Hedefim budur. Arkadaşlarım olsun, bana kapılar açık olsun, ben sadece bunu istiyorum. Şu anda da oğlumu bırakıyorum iz olarak. Şimdi onun zamanı geldi.”

“BELKİ İLERİDE TÜRKİYE’Yİ ÇALIŞTIRABİLİRİM”

“Son 5 yılda kendimi çok geliştirdim. Artık kulübün nasıl yönetileceğini, maçların nasıl kazanılacağını daha iyi biliyorum. Kazanmayı artık çok iyi biliyorum. Benim de rüyalarım, hayallerim var ama tabi ki şampiyon olacaksın. Eğer böyle bir hedef olmazsa bu işe hiç başlama. Belki gün gelir Türk Milli Takımı'nın başına geçerim. Belli olmaz. Neden olmasın? Ben teknik direktör olarak iyi olursam, başarılı olursam beni de arayabilirler belki. Ama ben kapılara çalmam. Başkaları gelip benim kapımı çalsın.”