SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde yaptığı yeni transferleri Marcelo Guedes, Alexis Delgado ve Denys Boyko için basın önünde imza töreni yapıldı. BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki törene, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. İlk olarak futbolcular hakkında görüşler belirten başkan Orman daha sonra güncel konulara açıklık getirdi.

Bu arada Beşiktaş’ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı bir diğer oyuncu Aras Özbiliz için de konuşan Fikret Orman, Aras'ı İspanya'ya kiraladıklarını seneye kadrolarında düşündükleri bir oyuncu olduğunu ve uzun yıllar kendisinden istifade edeceklerini belirtti.

“ERSAN İÇİN ÇİN KULÜPLERİ HEP DEVREDEYDİ”

Ersan için Çin kulüplerinin futbolcuları ile ilgilendiğini belirten Orman, “Uzun zamandır Ersan ile ilgileniyorlardı. Biz aslında Ersan'ı satmak istemiyorduk. Ersan'ın bir özelliği var. Ersan, çok önemli Beşiktaşlılık duruşu gösterdi. Onun bu arzusunu kırmadık. Artık onun aklı gitmişti. Zamanında biz de çok istekli olsaydık daha fazla paraya satardık. Ersan içerdeki alacağı 150 Bin Euro'yu bıraktı. Sosa için ise Çin ile alakalı hiçbir şey gelmedi. Şu an herkes şampiyonluğa odaklandı. Stadımızı bitirip. Şampiyon olmak istiyoruz. Şenol hoca aslında Ersan gitmeden açıklama yapmıştı. Gitmemesi yönünde açıklaması oldu. Fakat kulüp menfaatleri öndeydi. Biz Çin'e yaz kampında takım olarak gitmek istiyoruz. Bu sene onlarla aramız iyi Allah bozmasın” diye konuştu.

“STAT İÇİN NET TARİH YOK”

Fikret Orman son olarak kamuyounda tartışılan Vodafone Arena ‘nın açılış tarihi ile ilgili haberlere de açıklık getirdi. Orman, “Stat açılış günü ile ilgili bazı haberler yapılıyor. Biz de kendi aramızda konuşuyoruz. Tarih kesin olsa çıkıp açıklarız. Şu an bizim için böyle bir tarih yoktur. Bu ayın 20'sine doğru bunu açıklarız. Bu arada trannsfer çalışmalarında Sayın Erdal Torunoğulları'na ve diğer tüm yöneticilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan kendilerini siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza atan futbolculardan kaleci Boyko, “Teşekkür ediyorum herkese. Burada olmaktan çok mutluyum. Umuyorum burada hep birlikte şampiyonluk yaşayacağız. Tolga'ya saygı duyuyorum fakat ben de oynamaya geldim” şeklinde konuştu.

Alexis Delgado da “Umarım iyi bir sezon geçirip şampiyonlukla bunu taçlandırırız. Ersan gitti ama ben de hazır olarak geldim. Görev verilirse elimden geldiği kadar sahaya aktarmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Marcelo Guedes ise şunları söyledi:

“Herkese merhaba. Havaalanında karşılama için herkese teşekkür ederim. Beşiktaş ile birlikte çok çalışıp kariyerim için gidebildiğim yere kadar gideceğim. Alexis ve ben hazırız. Hocamız kimin oynayacağına karar verecek. Faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız. ”

Yayınlanma Tarihi:15:21,