SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira şampiyonluk şifresini verdi

Fenerbahçe'nin hocası Vitor Pereira, halen 46 puanda olduklarını vurgulayıp, Başkan Aziz Yıldırım’a “15 karşılaşmada 34 puan ve üzerinde alırsak, rahatlıkla mutlu sona ulaşırız” dedi.

Güncellenme: 07:28, 04/02/2016
Pereira şampiyonluk şifresini verdi

Vitor Pereira, Fenerbahçe'nin şampiyonluğa ulaşacağından emin. Hatta bu konuda çıtayı da iyice yükseğe koymuş durumda. Başkan Aziz Yıldırım'ın Yüksek Divan Kurulu toplantısında “80 puan civarında puan toplarsak şampiyon oluruz” ifadesine şu yanıtı verdi:

“46 puanımız var. Kalan 15 haftada en az 34 puan toplamalıyız. 80 puanın üzerine çıkarsak, daha da rahat bir şekilde kupayı kaldırırız.”

“ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, şampiyonluk yolundaki puan çıtasını yükseltti. Süper Lig'de 19 hafta sonunda 46 puan toplayan takımın Portekizli hocası, kalan 15 hafta için ise hedefini minimum 34 puan olarak belirledi. Her defasında “Şampiyon olacağız' diyerek iddialı konuşan Pereira, “Her maça kazanmak için çıkacağız. Özellikle kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda kayıp yaşamamalıyız” ifadesini kullandı.

YILDIRIM’A SÖYLEMİŞTİ

Sezon sonunda 80 puanın üzerine çıkarak şampiyonluğa ulaşacağına inanan Pereira, Başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmelerde de hedefini aynı seviyede tutmuştu. Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada ‘Sezon sonu şampiyon olacağız, 80 puan civarına gelirsek 33 milyon dolar yayın hakkı alacağız” diyerek hocasının sözlerini adeta güncellemişti. Şimdi gözler kalan 15 haftada takımın ortaya koyacağı performansa çevrildi.