SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar’a dudak uçuklatan teklif

Barcelona'nın yıldızı Neymar'ın menajerliğini yapan babası, mahkemede verdiği ifadede Breziyalı yıldıza yapılan astronomik teklifi açıkladı.

Güncellenme: 10:03, 04/02/2016
Neymar’a dudak uçuklatan teklif

Barcelona’ya transferi sırasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle mahkemelik olan Neymar’ın babası, yapılan duruşmada Brezilyalı yıldıza yapılan bir teklifi beyan etmek zorunda kaldı. Aynı zamanda Neymar’ın menajerliğini de yürüten baba, oğluna 144 milyon Euro bonservis bedeli önerildiğini söyledi.

Hakim karşısına çıkan bana Neymar “Oğluma, bir kulüp 144 milyon bonservis bedeli önerdi. Bu takımın ismini açıklayamam ancak Real Madrid olmadığını söyleyebilirim. Barcelona teklifi kabul etmedi” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya bakıldığında teklifin sadece üç kulüpten gelebileceği anlaşılıyor. UEFA’nın uyguladığı Finansal Fair Play kurallarını aşmadan Brezilyalı yıldızı bu fiyata kadrosuna sadece Manchester United, Manchester City ve Paris Saint Germain katabiliyor.

Oynattığı futbol nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan ve taraftarın tepkisini çeken Manchester United menajeri Louis van Gaal’in, dünya çapında bir yıldızı kadroya katarak tribünlerle barışmak istediği biliniyor. Bu doğrultuda Cristiano Ronaldo ve Gareth Bale’in ismi sık sık gündeme geliyor. Hollandalı çalıştırıcının yaz transfer döneminde Neymar için de nabız yoklaması muhtemel görünüyor.

Bu gelişmeler Manchester United’ı diğer üç kulüpten bir adım öne çıkarıyor. Ancak yıldız futbolcunun zamanında “Pep Guardiola muhteşem bir çalıştırıcı… Umarım bir gün kendisi ile çalışma fırsatım olur” sözleri de Manchester City’nin, ezeli rakibinin ardından teklifte bulunacak ikinci takım olarak görülmesine olanak tanıyor.

Bilindiği üzere Manchester City, gelecek sezondan itibaren takımın başına Guardiola’nın geçeceğini açıklamıştı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:10:02,