SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester’ın yeni yıldızı, Nani’nin kuzeni!

Manchester United'ın U16 takımında forma giyen Fenerbahçeli Luis Nani'nin kuzeni Angel Gomes'in 1-2 yıl içinde as takıma çıkması bekleniyor.

Güncellenme: 15:42, 04/02/2016
Manchester’ın yeni yıldızı, Nani’nin kuzeni!

Manchester United’ın altyapısında yıldız olma potansiyeli taşıyan birçok isim var. Bunların arasında ise bir futbolcu yeteneği ile sivriliyor: Angel Gomes

Fenerbahçe’de forma giyen Luis Nani’nin kuzeni olan 2000 doğumlu Gomes, sergilediği futbolla antrenörlerinin hayranlığını şimdiden kazandı. A takım için hazırlanan 15 yaşındaki yıldız adayı, orta saha bölgesinde hücuma yönelik oynuyor.

“ŞİMDİ A TAKIMDA OYNAR”

Manchester United’ın eski oyuncularından olan Clayton Blackmore, Gomes’i yere göğe sığdıramıyor. 15 yaşındaki Portekizli’nin şu anda A Takım’da oynayabilecek olgunluğa sahip olduğunu dile getiren Blackmore, United’ın onu as takıma çıkarması için 1-2 sene bekleyeceğini söyledi.

Backmore, “Yaşına göre çok olgun bir futbolcu. Şu anda as takım içn oynar ama herkesin olan güvenmesi için 1-2 sene beklenecek. Bu 2 sene içinde her şey olabilir. Umarım bu süre zarfında burada kalacak ve kısa sürede as takımda boy gösterecek” ifadelerini kullandı.

İngiltere doğumlu olan geleceğin yıldız adayı, şu anda İngiltere’nin alt yaş milli takımlarında forma giymesine rağmen ileride isterse Portekiz’i seçebilecek.

Görkem ÇOKSEZEN / AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:15:41,