SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımın içindeki dengeleri önemseyen yönetim, başta Gökhan Töre olmak üzere diğer futbolcularla karşı karşıya gelmemek adına bu değişikliğe gitti.

Beşiktaş, kısa süre önce sürpriz bir değişikliğe gitti. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde, bundan böyle belli bir rakamın altındaki transfer bedelleri ve futbolcu ücretlerini açıklamayacağını duyurdu. Bildirimden, mevcut bilançoya göre bu rakamın ise 19 milyon TL olacağı sonucu çıkıyordu. Yani Beşiktaş, bundan böyle yaklaşık 6 milyon Euro'dan az olan transfer maliyetleri hakkında bilgi vermeyecek.

1.5 MİLYON EURO KAZANIYOR

Geçmiş yıllardaki plansız harcamalardan ağzı yanan taraftar bu duruma tepki göstermişti. Başkan Fikret Orman da bu tepkilerin önüne geçmek için “Şeffaflıktan vazgeçmedik. Ücretlerin bilinmesi, transfer pazarlıklarında bize dezavantaj yaratıyor” açıklamasını yapmıştı. Yönetimin bu değişikliği ise takım içindeki huzuru sağlamak için yaptığı ortaya çıktı. Özellikle de 1.5 milyon Euro'yla en çok kazanan yerli Gökhan Töre için.

Edinilen bilgilere göre Aras Özbiliz başta olmak üzere yeni sezonda kadroya katılacak yıldızların alacağı ücretlerin takım içindeki diğer futbolcuları rahatsız edebileceği endişesi, yönetime bu hamleyi yaptırdı. Kulüp, futbolcuların sadece saha içini düşünmesini istiyor. Töre, G.Saray ve F.Bahçe'de kendisinden kat kat fazla kazanan isimler olmasından dolayı zam istiyordu. Hatırlanacağı gibi Jose Sosa da zam talebinde bulunmuştu.