SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer döneminin son gününe kadar Seydou Doumbia için bastırsa da Fildişili golcüyü Newcastle United'a kaptıran F.Bahçe'de teknik direktör Vitor Pereira, bu durumu sorun etmiyor. Emmanuel Emenike'nin West Ham United'a kiralık gönderilmesindeki sürecin uzamasından ötürü transferde somut adımlar atamayan sarı-lacivertliler, bir ara transferi daha boş geçerken Portekizli çalıştırıcı yaptığı durum değerlendirmesinde “Elimdeki kadro şampiyonluk için yeterli” ifadelerini kullandı.

PersIe- Fernandao'ya yoğun maç temposunda çok yük bineceğini düşünse de elindeki malzemeden maksimum performansı almak zorunda olduğunu kabullenen Pereira, Kanarya'nın zayıf karnı olarak görülen 3. bölgeye gerektiğinde Nani ve Markovic'i monte edeceğinin altını bir kez daha çizdi:

‘HERKES FEDAKÂRLIK YAPACAK'

“Transfer yapılmaması benim için hiç sorun değil. Şu an önemli olan kulübümüzün mali durumu. Gerekli şartlar oluşmadığı için ocağı pas geçtik ancak bunun için karamsarlığa kapılacak değilim. Yazın kurduğumuz kadro yarıştığımız 3 kulvarda da şampiyonluk için yeterli.

Bu saatten sonra mevcut futbolcu topluluğundan en üst seviyede verim almak için kafa yoracağız. Herkes üzerine düşen görevi yapacak, gerektiğinde fedakarlıklara imza atacak.

Kadrom güçlü ancak sene başında Sow'un takımdan ayrılmasıyla forvet hattında alternatifimiz azaldı. Fakat o mevkiide çareler üreteceğiz. Nani de Markovic de merkeze yakın oynadığında skoru etkileyebilecek kalitede. Her ikisi yeri geldiğinde de van Persie ve Fernandao'yu tamamlayan isimler olacaklar.”

Vatan