SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Baki AVCI / AMKSPOR

Hani şu ‘uzaylı' denilen Lionel Messi bile bir sezonda en çok 73 gol atabilmiş. Messi'yi, 66'şar golle, Macar Ferenc Deak, Brezilya'dan Pele ve Romario izlemiş. Ama biri var ki, adı listede olmamasına rağmen bir sezonda tam 90 gol atmış. Adı niye listede yok? Çünkü o golleri attığı yıl, Almanya Bölgesel Ligi'nde oynuyordu. Profesyonel değildi, olmadığı için de adı listede yer almadı. Eğer o dönemde profesyonel olsaydı, şimdi bir sezonda en çok gol atan futbolcular sıralamasında Lionel Messi'yi bile sollamıştı.

Bir sezonda 90 gollük rekoru elinde bulunduran futbolcu, Galatasaray'ın genç oyuncusu Sinan Gümüş'ten başkası değil. Babasının elinden tutup TSV Aach-Linz takımına götürdüğü Sinan Gümüş, Galatasaray'ın UEFA Şampiyonu olduğu 2000'de, Almanya Bölgesel Ligi'nde bir sezonda tam 90 gol attı. 7 yaşındaydı o zaman… Herkesin ağzı açık kalmıştı. Sinan 1 yıl sonra doğduğu şehrin takımı olan Pfullendorf'a transfer oldu. Orada da harikalar yarattı. 2011'de Stuttgart'a transfer oldu. Sonra sakatlıklar birbiri ardına geldi.

2014 yılında Galatasaray'a geldi. Taraftar Sinan'ı görmek istiyor ama hocalar bir türlü ona şans vermiyordu. Türkiye Ziraat Kupası maçlarında şans bulan Sinan, tam 6 golü rakip ağlara gönderdi. Çocuğun kumaşı belli. Sinan şimdi ligde şans bekliyor. Mustafa Denizli, Sinan'ı sahaya sürüp biraz da sabredebilirse eğer, Galatasaray önemli bir oyuncu kazanmış olacak. Bir Lionel Messi olur mu bilinmez. Ama kesin olan bir şey var, Sinan Gümüş, bir sezonda 90 gol atarak, 73 gollü Messi'yi sollamış bir adam…

Yayınlanma Tarihi:09:39,