SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Farklı olmak ayrı, farkı yaratmak ayrı

3 Şubat 2016

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kurt-köpek benzetmesi ile seviyesi tartışılır spor dünyasının içine, yine bildik bir bomba bıraktı. Ne yeri ne de zamanıydı! Seba kültüründen gelmiş bir kulübün başkanı, en azından durduk yere (Bence hiçbir zaman yapmamalı) böyle bir açıklama yapmamalıydı. Haydi yaptı. Yaptı da ne oldu? kimseden ses seda çıkmadı! Beşiktaş başkanı konuştuğunda yeri göğü inletecek. ama nerde? içerik anlamında zaten gereksiz bulduğum açıklamanın geri dönüşü de olmayınca boşluktaki yerini alan cümleler topluğu olarak unutulup gidecek. Farklı olmak ayrı, farkı yaratmak başkadır. konuşmak için konuşmak yerine, sükût deyip altın tarafından tutmak daha mantıklı.

İlk devrenin tartışmasız en iyi futbolunu oynayan takımı Beşiktaş, hatta benim söylemimle “ligin en güzel şeyi” Beşiktaş, ne oldu da geçmişi arar hale geldi? Bu sorunun cevabı çok net. eğer bir takım ligi domine ettiyse, ligin tartışmasız en iyi oynayan takımı ise ne yapmalı diye düşünürsünüz. Bunun farklı farklı cevapları var. acaba tFF mi engelledi? Yoksa ‘kaşar' yerine tazesi geldiği için mi böyle oldu? Yok yok bunların hepsi bir aldatmaca da diyebilirsiniz. Ben ise sadece bunun büyük bir aldatmaca olduğunu söylüyorum. Yorumculara bakıyorum, Fenerbahçe'nin avantajı eline geçirdiğinden bahsediyor. Bak sen! 2 maçı eksin olan Beşiktaş'ın pabucu bu kadar ucuz değil. kupa maçlarındaki kötü futbolun lig yarışı içinde farklı boyutlara ulaşacağını düşünüyorum.

Beşiktaş yönetimi, transferin istendiğinde sessiz sedasız yapılacağını gösterdi. Marcelo transferini sessiz sedasız yapan yönetimi bu hamlesi nedeniyle tebrik etmek lazım. transfer görüşmeleri sırasında futbolcunun ve/veya menajerlerin yediklerini, içtiklerini bile karşı tarafa ödeten Fikret Orman'ı her türlü pazarlık masasına oturtmak lazım. Masadan kesin kalkarsınız çünkü. Bu da tebrik için bir başka sebep. ayrıca yerinde, kadroyu fazla şişirmeden, kasayı boşaltmadan yapılan her hamle alkışı hak ediyor. ayrıca bir sohbette başkanın “6-7 maçımızı mabette oynayacağız” sözleri beni de heyecanlandırdı. evet 3 sene oldu. ama olsun. Geç olsun da güç olmasın. Mabet bittiğinde avrupa'nın en güzel stadı olacak nasıl olsa. işte böyle. Bu ve benzeri yazılarla AMK bundan böyle. Ha unutmadan söyleyeyim: “Düşündüğünü hemen yap, sonra karar vermek zorunda kalırsın” ne me lazım. Benden söylemesi!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek