SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalımbay: “Gelenlerden memnunum”

Kasımpaşa’da devre arasında 3 isim giderken, Popov, Pavelka, Koita kadroya katıldı. Teknik direktör Rıza Çalımbay, “Ben aldığımız oyunculardan memnunum. İnşallah yarar sağlayacaklar” dedi.

Güncellenme: 10:17, 03/02/2016
Çalımbay: “Gelenlerden memnunum”

Ryan Donk'u G.Saray'a satan, sağ bek Erhan Kartal'ı Ş.Urfa'ya, Kerem Şeras'ı da Göztepe'ye gönderen Kasımpaşa, üç yabancı transferle kadrosunu kuvvetlendirdi. Bulgar Litex Lovech'ten Strahil Popov, Çek Sloven Liberec'ten David Pavelka ve son olarak İngiltere Championship ekiplerinden Blackburn Rovers'ta görev yapan Koita kadroya katıldı.

‘İYİ İSİMLER ALDIK'

Yeni gelen isimleri değerlendiren teknik direktör Rıza Çalımbay, “Gidenlerin yerini doldurma açısından transfer dönemini iyi bir şekilde tamamlamaya çalıştık. Erhan'ın yerine sağ beke Bulgaristan'dan Popov'u aldık. Ülkesinde en iyi savunmacı seçildi. Donk'un yerine ise orta sahaya Çek milli oyuncu Pavelka'yı aldık. Kerem'in yerine de Koita'yı aldık. Hem bu sezon için hem önümüzdeki sezonlar için çok iyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyorum. Sezon başı da istedik ama bu döneme kısmet oldu. Ben aldığımız oyunculardan memnunum. İnşallah yarar sağlayacaklar” diye konuştu.