SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’da forma giyen milli gururumuz Arda Turan, Barça forması ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istediğini söyledi. Yasak döneminde kiralık olarak takımdan gitmeyi hiç düşünmediğnii söyleyen 29 yaşındaki futbolcu, eski takımları Atletico Madrid ile oynadıkları maçta kendini garip hissettiğini söyledi.

“Kendimi garip hissettim, çünkü uzun zamandır onlarla oynuyordum. O insanlar benim için çok özel ve hep öyle olacaklar. Öte yandan sadece kendi takımıma yardımcı olmaya odaklandım.”

“Asla kiralık olarak takımdan gitmeyi düşünmedim. Çok zor zamanlar geçirdim ve Aleix’ten daha tedirgin idim. O zaten kendi evinde idi. Bense buraya yeni gelmiştim. Çok koşmaktan yorulduğum için Atletico Madrid’den ayrılmak istiyorum diye bir cümle asla kullanmadım. Bu bir yalan. Buraya Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için geldim. Atletico ile buna çok yaklaşmıştım.”

“Krampon fırlatmak benim için hataydı. Sahaya karakterimi yansıtırım. Luis Enrique agresif futbolu seviyor. Takım ruhu ve kaliteyi bir arada yaşatıyor. Takıma agresif bir yapı getirdi.”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:13:28,