SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’a şok haber! Beyin kanaması…

Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais hastaneye kaldırıldı! Portekizli teknik adamın 10 gün hastanede kalacağı açıklandı.

Güncellenme: 20:29, 03/02/2016
Antalyaspor’a şok haber! Beyin kanaması…

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un teknik direktörü Jose Morais, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürdüğü antrenmanın ardından baş ağrısı ve tansiyon yükselmesi şikayetiyle özel hastaneye götürüldü. Hastanede yapılan kontrollerde Portekizli teknik adamın beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Morais’in tedavisi burada devam ediyor. Morais’in bilincinin açık olduğu ve üniversite hastanesinde özel odada tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

Antalyaspor’un Fenerbahçe maçı antrenmanı öncesi futbolcularla yaptığı toplantıda heyecanlı tavırlar sergilediği ve hırsıyla duvara da yumruk attığı belirtilen Morais’in, antrenmanda da başının ağrıdığını belirttiği öğrenildi. Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, “İlk teşhis beyin kanaması. Hırs ve stres nedeniyle sanırım tansiyonu yükseliyor. Şu anda bilinci açık ama ciddi bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

10 GÜN HASTANEDE KALACAK

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais’in tansiyon yükselmesine bağlı beyin kanaması geçirdiğini söyledi.

Portekizli teknik adamın sağlık durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Arıcı, yapılan kontrollerde beyinde baloncuk saptanmadığını kaydetti. Morais’in yaklaşık 10 gün hastanede gözetim altında tutulacağını kaydeden Prof. Dr. Arıcı, “Yarın sabah anjiografisi çekilecek. Eğer kanama genişlemesi tespit edilirse hemen ameliyat edilecek. Eğer böyle bir durum yoksa gözetim altında tutmaya devam edeceğiz. Yine bu süre içinde kanama genişlemesi kontrolleri yapılacak. Genişleme tespit edilirse yine müdahale edeceğiz. Şu anda bilinci açık, durumu stabil” dedi.

FOTO DHA / Eto'o ve başkan Gencer, Morais'i ziyaret etti.

FOTO DHA / Eto’o ve başkan Gencer, Morais’i ziyaret etti.

FENERBAHÇE MAÇINI KONUŞMAMIZ ÇOK YANLIŞ

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer de Morais’e acil şifalar diledi. Portekizli teknik adamın beyin kanamasının kesinleştiğini aktaran Gencer, “Yarınki anjiyografisinde umarım ciddi bir şey olmadığı ortaya çıkar ve bizi sevindirir” diye konuştu. Gültekin Gencer, Fenerbahçe maçında takımın başında kimin sahaya çıkacağı yönündeki soruya ise “Şu anda Fenerbahçe maçını konuşmamız çok yanlış” diye yanıt verdi.

Hastanede Morais’i ziyaret eden ve üzgün olduğu gözlenen Kamerunlu golcü Samuel Eto’o ise “Biran önce aramıza dönmesini diliyorum” dedi. Morais’in beyin kanaması geçirdiğini duyan bir grup Antalyaspor taraftarı da hastaneye geldi. Basın toplantısının ardından Gencer ile kulübün asbaşkanı Ali İhsan Sav bazı taraftarlarla kısa süre görüştü.

Yayınlanma Tarihi:17:58,