SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amedspor: Fenerbahçe maçına çıkmayız

Amedspor Asbaşkanı Nurullah Edemen, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde eşleştikleri Fenerbahçe maçına çıkmayabileceklerini söyledi.

Güncellenme: 09:03, 03/02/2016
Amedspor: Fenerbahçe maçına çıkmayız

Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bağlı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Başakşehir maçında taraftarların ideolojik propaganda yaptığı iddiasıyla Amedspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine Diyarbakır temsilcisinden tepki geldi.

Asbaşkan Nurullah Edemen, bu cezayı kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurgulayarak, “Ceza kalkmazsa Fenerbahçe maçına çıkmayız. Bu konuyu yönetimde masaya yatırıp konuşuruz” dedi.

Nurullah Edemen, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşmek için randevu talep ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Bizim Fenerbahçe maçını seyircisiz oynamamızı gerektirecek hiç bir şey yok. Bu ceza kalkmazsa seyircisiz bir şekilde sahaya çıkmanın bir anlamı yok. Eğer kupada Fenerbahçe ile eşleşmeseydik bize bu ceza verilmezdi. Rakibimizin belli olmasını beklediler ve bu cezayı verdiler. Böyle bir haksızlık ve adaletsizlik olmaz. Biz sahada eşit koşullar altında mücadele etmek istiyoruz. Tahkim Kurulu'nun bu haksızlığı ortadan kaldırmasını bekliyoruz.”

ALİ KARAKAŞ: TÜRKİYE’NİN TAKIMIYIZ

Amed Sportif'in başkanı Ali Karakaş, son dönemde özellikle sosyal medyada yapılan algı operasyonlarından rahatsız. Karakaş, “Biz sportif başarı için ter döküyoruz. Takımda Konya, İzmir, Düzce ve Hataylı oyuncular var. Etnik bir motivasyon söz konusu değil. Gittiğimiz her yerde bize Türk bayrağı açarak tepki gösteriyorlar. Oynadığımız kupa Türkiye Kupası, bu bayrak da hepimizin bayrağı” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:08:36,