SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezonki performansıyla dikkatleri çeken Sinan Gümüş, az maliyetli bir oyuncunun da neler yapabileceğini ortaya koyması bakımından adeta yüreklere su serpiyor. 22 yaşındaki oyuncu, bu sezon 8 gol atıp 1 de asist yaparken hücuma toplam katkısı 9 oldu. Aldığı yıllık ücret ise sadece ve sadece 550 bin euro.

PARALARI ÇOK KATKILARI AYNI

Bugün’de yer alan habere göre, bunun yanında Aslan'ın gol yükünü sırtlayan diğer isimlere baktığımızda ise Sinan'ın çok üstünde paralar alsalar da performans olarak hemen hemen aynı skala içinde yer almaları dikkat çekiyor. Yılda 2 milyon 750 bin euro garanti kazanan Burak Yılmaz 10 gol-1 asist, 1 milyon 850 bin euro garanti parayı cebine koyan Umut Bulut 6 gol, 1 milyon 50 bin euro alan Yasin Öztekin 5 gol, 3 milyon euro garanti para alan Podolski ise 10 golle takıma katkı sağladı.

Gaziantepspor maçında çok şık bir gole imza atan Sinan Gümüş, Sarı-Kırmızılı taraftarın da sevgilisi oldu.

Yönetim iyileştirme hazırlığında

Sinan Gümüş'ün bu sezon takıma sağladığı katkı ve aldığı ücret arasındaki fark Galatasaray yönetiminin de dikkatini çekti. Genç oyuncunun hakkını teslim etmek isteyen yöneticilerin, sözleşmesi 2019 yılında bitecek olan 22 yaşındaki futbolcuyla yazın yeni sözleşme yapılıp ücretinde iyileştirmeye gideceği öğrenildi.