SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, transferin son gününde bombayı patlattı ve sürpriz bir şekilde Hannover'den Marcelo Guedes'i renklerine bağladı. Brezilyalı futbolcuyu yıllardır takip eden Şenol Güneş’in, transferde kilit rol oynadığı ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adam 4 yıl önce Trabzon'u çalıştırırken, Guedes'in bordo-mavililerin kapısından döndüğü öğrenildi. O zaman birlikte çalışamayan ikili şimdi Beşiktaş'ta buluştu.

“STAT ÇOK GÜZEL”

Fulya’daki Acıbadem Sports'ta dün sabah sağlık kontrolünden geçen Marcelo Guedes ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'la Vodafone Arena'da bir araya geldi. Stattan çok etkilendiğini söyleyen Guedes, “Harika bir stadyum yapıldığını görüyorum. İlk dikkatimi çeken de taraftarların sahaya çok yakın olacak olması. Bunun takıma iyi getirisi olacaktır. Taraftarlara destekleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ETKİLENDİM”

Beşiktaş’ın yeni yıldızı Marcelo Guedes, BJK TV'ye önemli açıklamalarda bulundu:

“Beşiktaş'ta olmaktan ötürü çokmutluyum. Transfer süreci çok hızlı gelişti. Beşiktaş ile ilgimdaha önceden vardı, büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Büyük bir kulüpten teklif gelince karar vermek kolaylaşıyor. Beşiktaş taraftarının sosyalmedya üzerinden tepkilerini görünce çok şaşırdım. Havaalanında gelip beni karşılamaları çok etkileyiciydi. Buraya gelmeden önce Atiba ve Almeida ile konuştum. Geriden oyun kurmayı severim. Hava toplarında agresifimdir. Taraftarlarımıza şu sözü verebilirim: Her koşulda bu formayı terletmek ve hakkını vermek için çalışacağım.”