SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Torku Konyaspor ile Cumartesi günü oynayacağı maçın hazırlıklarına bir günlük iznin ardından bugün yaptığı antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde gerçekleştirilen idman, ısınma ve koordinasyon çalışmasıyla başladı.

Daha sonra gruplara ayrılan futbolcular, prese dayalı bir çalışma yaparak antrenmana devam etti.

Antrenmanın daha sonraki bölümünde iki takım hâlinde belirli bir alanda hareketli bir pas çalışması gerçekleştirdi.

Ana bölümde ise ilk olarak 80 metrede, ardından yarı sahada taktik çalışmaların da üzerinde durulan bir çift kale maç yapıldı.

Toplam 75 dakika süren antrenman, soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

Antrenmanın ilk bölümünde takımla birlikte ısınma hareketlerine katılan Lukas Podolski, ardından özel bir program dâhilinde koşu çalışması yaptıktan sonra ana bölümdeki çift kale maçta takımla çalıştı.

Jason Denayer, tedavisinin ardından tempolu koşu ve istasyon çalışması yaptı. Semih Kaya, tedavisinin ardından düz koşulara başladı. Hamit Altıntop, günü kuvvet ve adaptasyon çalışması yaparak tamamladı. Ryan Donk, izinli olduğu gerekçesiyle antrenmanda yer almadı.

Galatasaray Futbol Takımı, Torku Konyaspor karşılaşmasının hazırlıklarını yarın sabah saat 11.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde medya mensuplarına bir bölümü açık olarak yapacağı antrenmanla sürdürecek.