SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımı Samsunspor’un teknik direktörü Engin Korukır, “Bu sıkıntılı süreçten karşılaşacağımız Karşıyaka maçıyla çıkacağız. Ben başaracağımızı düşünüyorum” dedi.

Engin Kurukır, Pazar günü kendi sahalarında karşılaşacakları Karşıkaya maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken şunları söyledi:

“Takımdan ve futbolcularımızdan oldukça memnunum. 9 haftalık bir sıkıntılı periyot var. Psikolojik sorunlar olmuş olabilir. Bunlar da futbolda yaşanan bir durumdur. 9 hafta uzun bir süre ama örnekleri vardır. Ben futbolcularımla konuştum. Kaliteli bir oyuncu kadrosuyla çalışıyorum. Baktığınız zaman takıma genç ve tecrübeli oyuncularımız var. Takımımızda bir sıkıntı yok. Ama tabiki sıkıntılar olur. Süper Lig’de ki takımların da haftalarca maç kazanamadıkları oluyor. Bunu atlatmak futbolcuların ve teknik heyetin işidir. Bu sıkıntılı süreçten karşılaşacağımız Karşıyaka maçıyla çıkacağız. Ben başaracağımızı düşünüyorum. Samsunspor taraftarı, bizden daha çok Samsunsporludur. Taraftar, takımını kendi kardeşi, kendi evladı gibi seviyor. Onlar herşeyin farkında. Onlar takımı yine yalnız bırakmayacaktır ve stadı dolduracaktır.”

Yayınlanma Tarihi:15:09,