SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş: “Tolgay’ı yeni transfer olarak tanıttık”

Kura sonrasında eşleşmeyi değerlendiren Şenol Güneş, yeni transferlerden söz ederken, Tolgay Arslan'ı da "yeni transfer" olarak tanıttıklarını belirtti.

Güncellenme: 18:13, 02/02/2016
Güneş: “Tolgay’ı yeni transfer olarak tanıttık”

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Kupası çeyrek finalinde karşılaşacakları Torku Konyaspor’un güçlü bir rakip olduğunu ve rakiplerini tek tek geçerek kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan antrenman sonrası gazetecilere kura değerlendirmesi yapan Şenol Güneş, “Buraya kadar tüm takımlar bütün gücünü kullandı. 8 takıma baktığımız zaman hepsinin hak ettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bunların içinde her takım her takımı yenebilir. Bizim için çıkabilecek olan her takım önemliydi. Bu yılın çıkış yapan takımı Konyaspor ile karşılaşacağız. Eğer gücünüz varsa her takımı yenmelisiniz. Bütün mesele ciddi şekilde konsantrasyonla oynamak. Konyaspor'a da şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

“FENERBAHÇE İYİ FUTBOL OYNUYOR”

Çeyrek final maçında Torku Konyaspor’u elemeleri halinde Fenerbahçe ile karşılaşma ihtimalinin sorulmasına da cevap veren Şenol Güneş, “Fenerbahçe iyi futbol oynayan bir takım. Ligde de iddiası var bizim de iddiamız var. Galatasaray'ın da kendilerini toparladığını düşünüyorum. Onlar da kupada iddialı olacaklar.” diyerek, şöyle cevap verdi:

Yarı finalde Fenerbahçe ile karşılaşmamız için öncelikle Konyaspor'u geçmemiz gerekiyor. Konyaspor'un çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Onları geçtikten sonra Amedspor ya da Fenerbahçe kim çıkacak onu da bilmiyoruz. Maçlar oynanmadan kesin sonuç belli olmaz. Ama Fenerbahçe ile yarı finalde oynarsak onları da geçmek isteyeceğiz. Daha sonra da finalde kupayı kazanmak isteyeceğiz. Rakiplerin gücünden çok bizim ne oynayacağımız çok önemli. Daha güçlü takımlarla zorlu maçlar olabilir ama daha zayıf rakiplere de kaybetmişliğimiz var.”

“YENİ TRANSFER İYİ DURUMDA”

Bugün yapılan antrenmana çıkan ve takımlya birlikte çalışan yeni transferlerin performansını da değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Yeni transferlerde herhangi bir sorun yok. Her ikisi Alexis ve Marcelo idmanlara katılıyor. Marcelo zaten pazar günü maç oynayıp geldi. Antrenmanı da var.” diyerek, şöyle devam etti:

Alexis ve Boyko için hem takıma uyumu, hem ligi görmek hem de antrenmanlardaki anlayışımız için ihtiyacımız olursa oynatırız ama gerekli olursa bir süre daha bekletebiliriz. Biz de onların durumlarını birlikte oldukça göreceğiz. Önemli olan bu oyuncuların transferinden çok sahada ne vereceğidir. Bu anlayışla transfer yaptık. Sezon başında sizinle paylaştığım gibi sayısal olarak kalede sıkıntı yaşayacağımızı söyledik.

Bazı arkadaşlarımızın da verilen fırsatları değerlendirememesi durumunda sıkıntı olacağını söylemiştik. Pedro ve Milosevic'in dışarıda oynaması bizim için de onlar için de daha iyi. Takımda geçen seneden beri şans bulamadığı için güven kaybeden oyuncular. Gelenlerinde yeni bir heyecanla takım içinde verimli olmasını istiyoruz. Kaleci zaten iyi bir kaleci, Günay ve Tolga da iyi kaleci zaman zaman değişiklikler olacaktır tabi.”

“TOLGAY’I YENİ TRANSFER OLARAK TANITTIK”

Sezon başında hazırlık kampında sakatlanan ve yaklaşık 7 aydır sahalardan uzak kalan Tolgay Arslan’ın durumu hakkında da bilgi veren Şenol Güneş, Tolgay’ı yeni transferleri olarak gördüklerini ve herkese de öyle tanıttıklarını ifade etti. Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Tolgay her şeyi yapabilecek duruma geldi. Onu yeni transfer olarak tanıttık arkadaşlara. Antrenman olarak bugün bizimle çalıştı. Şu anda iyi gidiyor. Zaman zaman dalgalanma olur. Veli'de de bunlar olmuştu. Bunlar problem değil ama şu anda kendisi zaten iyi durumda.”