SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin orta sahadaki yıldız ismi Brezilyalı futbolcu Diego Ribas, şampiyonluk için çok büyük şanslarının olduğunu söyledi. Şampiyonluk yarışında en büyük rakipleri Beşiktaş’ın ligde maçlarının ertelenmesinin sorun olmayacağını belirten Brezilyalı futbolcu, “Beşiktaş’ın maç ertelemelerine hazır bir takım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçeli futbolcular Diego Ribas ve Volkan Şen, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’ndeki Fenerium mağazasında taraftarlarla bir araya geldi. Futbolculara formalarını imzalatan taraftarlar, futbolcularla fotoğraf çektirme imkanı da buldu. Sarı lacivertli taraftarlar organizasyona yoğun ilgi gösterdi. Taraftarlar, mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

FUTBOLCULARIN AÇIKLAMALARI

Bu arada organizasyon öncesinde futbolcular, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk söz alan Volkan Şen, taraftarlarla bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Volkan Şen, şöyle konuştu: “Fenerbahçe taraftarı her zaman farkını ortaya koyar, bugün olduğu gibi. Geldiğim günden beri vermiş oldukları destek gerçekten benim için çok önemli. Ben de bunun karşılığını sahada oynadığım futbolla ve skora katkı yaparak vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi ilk sene, bu ilk senede çubuklu formayla şampiyonluk veya şampiyonluklar yaşamak istiyorum. İnşallah hedefimize sezon sonunda ulaşırız.”

Brezilyalı futbolcu Diego Ribas ise “Her zaman taraftarlarımızla beraber olmak, böyle temas kurabilmek onlarla iletişim halinde olabilmek son derece önemlidir. Şu anda ligin çok önemli döneminden geçiyoruz ve bu dönemlerde böyle organizasyonlar motivasyonumuzun artması için bizim için de çok faydalı oluyor” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili bir soru üzerine Diego, “Benim inancım şu anda işimizi iyi yaptığımız yönünde. Biz sadece kendi işimize konsantre olmaya çalışıyoruz. Her zaman bir sonraki maçı düşünerek bir sonraki maçla ilgili planlarımızı yaparak yolumuza devam ediyoruz. Şu anda galibiyet serisi sürdürüyoruz bildiğiniz gibi. Eğer bu seriye bu şekilde devam edersek şampiyonluk için çok büyük şansımız olduğuna inanıyorum.” cevabını verdi.

Beşiktaş’ın maç eksiği ile 5 puan geride olmasının bir avantaj olup olmadığı yönündeki başka bir soruya da Diego, şu karşılığı verdi:

“Aslında bu durum onlara bağlı. Ben Beşiktaş’ın son derece hazır bir takım olduğunu, maç ertelemelerine hazır bir takım olduğunu düşünüyorum. Ama burada bizim için en önemlisi bu durumu kendi lehimize çevirebilmemiz. Şu anda biz üzerimize düşeni yaptık. Biz o iki karşılaşmayı kazandık 6 puanı cebimize koyduk, güvenimizi arttırarak yolumuza devam ediyoruz. Şu anda sorumluluk onlarda artık, ama en önemlisi dediğim gibi kendi futbolumuza konsantre olup kendi performansımıza odaklanmaktır.”