SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası çeyrek finalinde Beşiktaş ile eşleşen Torku Konyaspor’da Teknik Direktör Aykut Kocaman, bir üst tura çıkmak için yeterli güce sahip olduklarını dile getirdi.

Torku Konyaspor, Galatasaray maçı öncesi hazırlıklarını Kayacık Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenman öncesi Türkiye Kupası'ndaki eşleşmeler ile ilgili değerlendirmede bulunan Teknik Direktör Kocaman, bir üst tura çıkmak için mücadele edeceklerini dile getirdi.

Kocaman şunları söyledi:

“Öncelikle 8 takım için de hayırlı olsun, güzel eşleşmeler. Bizim tarafımızdan bakıldığı zaman şampiyonluk adaylarından bir tanesi ile eşleştik. Aynı zamanda Türkiye Kupası'nı da istiyorlar. Beşiktaş Avrupa kupalarında da başarılı olmak istiyor. Dolayısıyla bizim açımızdan son derece zor bir maç olacağını gösteriyor. Bizim açımızdan bakıldığında bu eşleşmenin bizim için biraz zorlu bir maç olacağını gösteriyor. Öbür taraftan, yeni bir dönem başladı ve aramıza yeni katılan arkadaşlar var. İlk yarıda bir uyum süreci vardı, bazen iyi dediğimiz dönemler oldu, bazen açılmalar ve düşüşler oldu. İkinci yarıya çok daha güçlü ve oturmuş bir şekilde başladık. Bu da bizim maç öncesinde umutlarımızı artıran şeyler olarak gözüküyor. Ayrıca şehrin ve takımın yarattığı havayla birlikte bir üst tura, sonraki bir üst tura daha geçmek için gücümüz var. Beşiktaş'ın gücünü zaten biliyoruz ama futbol kağıt üzerinde bir oyun değil, sahada oynanan bir oyun. Dolayısıyla her iki maçta da bütün gücümüzle sahada yer alacağımıza inanıyorum.”