SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atiba’dan transfer asisti

Kanadalı yıldızın, eski arkadaşı Marcelo’ya, Beşiktaş’taki sıcak ortamı, siyah­beyazlı taraftarları ve Türkiye’yi uzun uzun anlattığı belirlendi.

Güncellenme: 09:08, 02/02/2016
Atiba’dan transfer asisti

Atiba ile yaptığı konuşmalardan sonra Hannover'den ayrılmaya karar veren Brezilyalı futbolcunun, Alman kulübüne rest çekerek, İstanbul'un yolunu tuttuğu öğrenildi.

Beşiktaş'a, Slaven Bilic zamanında sessiz, sedasız gelen, ancak oynadığı futbolla şimdiden tribünlerin efsanesi olan Atiba Hutchinson saha dışında da kulübüne önemli katkı sağladı. Kanadalı futbolcu, siyah­beyazlı takımın yeni stoperi Marcelo Guedes'in transferinde çok önemli bir asiste imza attı.

Atiba'nın, PSV Eindhoven'da üç sezon birlikte oynadığı eski takım arkadaşı Marcelo'ya, Beşiktaş'taki arkadaşlık ortamını, siyah-­beyazlı taraftarları ve İstanbul'u uzun uzun anlattığı belirlendi.

Kanadalı oyuncunun sezon başında transferi gündeme gelen Marcelo ile uzun süredir iletişim halinde olduğu ve başarılı savunmacıyı ikna etmeyi başardığı öğrenildi. Atiba ile yaptığı konuşmalardan sonra Hannover'den ayrılmaya karar veren Marcelo'nun, Alman kulübüne rest çektiği ve Beşiktaş'ın yolunu tuttuğu bildirildi.

Buluştular

Defansif orta saha Atiba ile stoper Marcelo, PSV Eindhoven'da üç sezon boyunca önlü, arkalı görev yapmıştı. Brezilyalı futbolcunun, Atiba ile Beşiktaş'ta yeniden buluşacak olmaktan büyük mutluluk duyduğu ve hem eski arkadaşıyla hem de siyah­beyazlı yöneticilerle bu düşüncesini paylaştığı aktarıldı. Atiba'nın, Marcelo hakkında takım arkadaşlarını bilgilendirdiği ve Brezilyalı öfutbolcu için övgü dolu ifadeler kullandığı da vurgulandı.

Milliyet