SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın kupa aşkı

1 Şubat 2016

SON iki lig maçı kar yüzünden ertelenen Beşiktaş, uzun bir aradan sonra Quaresma'nın eksikliğini saymazsak, tam kadro resmi maç oynadı. Belli ki Şenol Güneş ve oyuncuları bu sene çifte kupayı almak istiyor. Şenol Güneş'in kulübedeki çırpınışları ve futbolcuların istekli ve arzulu oyunu, bunu net olarak gösterdi.

SİYAH-beyazlıların karşısında dirençli bir Bucaspor takımı vardı. Her iki takım karşılaştırıldığında mukayese bile edilmeyecek şekilde Beşiktaş'ın üstünlüğü var. Golü kendi kalesinde görene kadarki bölümde İzmir temsilcisi her şeyini ortaya koydu. Hal böyle olunca da ortaya keyifli bir oyun çıktı.

KARŞILAŞMANIN bu coşkuyla geçmesindeki en önemli etkenlerden biri de tribünlerin dolu olması. Passolig uygulaması olmayınca tribünlerin dolduğunu bu gibi maçlarda net şekilde görüyoruz. Passolig'in ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha tartışmak gerekir! Tribünler doluydu ancak sahaya atılan meşaleler, o tribünlere nasıl sokulur, buna yetkililer nasıl müsaade eder?

ALLAH korusun bu yüzden maçın önüne geçebilecek çok kötü durumlarla karşı karşıya kalınabilirdi. Merak ediyorum federasyon görevini yapmayanlar hakkında neler yapacak. Yine aynı tas aynı hamam devam mı edecek bu işler? Maçın geneline baktığımızda Sosa ve Olcay'la yakalamış olduğu iki net pozisyonu değerlendirebilseydi Beşiktaş, ilk yarıda maçı koparabilirdi. Ancak forvet oyuncuları gol kaçırma yarışına girdiler. Kara Kartal'ın karşısında daha güçlü bir takım olsa, kaçan pozisyonları arayabilirlerdi.

BUCASPOR'DA Emre, Furkan ve sakatlanıncaya kadar Alper başarılı oyunlarıyla dikkat çekti.

KARŞILAŞMANIN hakemi Abdülkadir Bitigen çok sakindi. Oyuncularla diyaloğu olumluydu. Fakat sarı kartlarda iki yanlış yaptı. Vermesi gereken bir kartı vermezken, omza çarpan topa sarı kart gösterdi. İptal edilen Beşiktaş golündeki ofsayt ve penaltı kararı ise yerindeydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek