SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güzel günlerin habercisi mi?

OSMANLISPOR maçındaki futbol Galatasaray taraftarlarını derin endişelere sevk etmişti. Mağlubiyetten ziyadefutbolcuların saha içindeki isteksiz görüntüsü büyük eleştirilere sebep olmuştu. Üstüne UEFA cezası konuları gündeme gelince sarı-kırmızılı ekipte sular iyice ısınmaya başlamıştı.

Dün Gaziantepspor karşısında bu karamsar havayı dağıtacak bir oyun ortaya koydu Galatasaray. Tartışmasız sezonun en iyi performansıydı. Zaten daha ilk dakikalardan futbolcuların ne kadar iyi motive olduğu net bir şekilde gözüktü. Sağ tarafta Linnes ve Sinan Gümüş'ün uyumu üst üste pozisyonların gelmesini sağladı. Etkili futbolunun karşılığını Olcan ve Sinan'ın şık golleriyle alan Mustafa Denizli'nin öğrencileri kalan bölümde oyunu kontrol etmekte zorlanmadı. Bu futbol Galatasaray adına güzel günlerin habercisi mi?

Eğer her karşılaşmada böyle olacaksa evet ama ona tek maçta karar vermek zor. Ligde hedeflerden uzaklaşmanın yarattığı moral bozukluğundan sonra futbolcuların kupaya mental olarak daha iyi hazırlanmış olduğunu tahmin ediyorum. Ortaya konan performans Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi macerasında umutları arttırıyor. Süper Lig'de görüntü nasıl olacak, o şimdilik belirsiz. Bekleyip görmek lazım. Kötü günlerde Galatasaray için en önemli kazanç Sinan Gümüş oldu. Genç oyuncu oynadıkça özgüveni artıyor, takıma daha çok katkı veriyor. Mustafa Denizli ona güvenerek haklı çıktı. Aynı yorumu

Umut Bulut için yapmak zor. Her zaman bir futbolcuyu oynatarak kazanma fikri işe yaramıyor. Üzerindeki stres iyiden iyiye gol vuruşlarını etkilemeye başladı. Dün farklı galibiyet olmasa yine ciddi tepki çekecekti. Bir süre dinlendirilmesi fayda sağlayabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek