SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duraklama dönemi

1 Şubat 2016

SEZON başında fırtına gibi esen Beşiktaş, sanki bir ‘duraklama dönemine' girmiş gibi bir görüntü sergiliyor. Nerede o futboluyla keyif veren,mücadelesiyle nefes kesen takım… Siyah-beyazlılar, bu özelliklerinden uzaklaşmış, vasat bir görüntü veren takım haline gelmiş gibi.

BUCASPOR ile deplasmanda oynadıkları Ziraat Türkiye Kupasımaçını kazandılar ve isimlerini çeyrek finale yazdırdılar ama sanki istenmeyen bir görüntü var gibi. Bunun için de Şenol Güneş'e “Aman dikkat hocam” demeden geçemeyeceğim,

SİYAH-beyazlılar, ikinci yarıda henüz maç ritmini bulabilmiş değil. Bu da çok doğal. Ligdeki ilk iki karşılaşmalarının ertelenmesi şu anda en büyük handikapları gibi görünüyor. Futbolcuların oynama arzusu yerinde. Ama eksik olan bir şeyler var.

BİR de takımın kaçırdığı goller düşünülürse, bu zaaflarını giderme yolunda sıkıntı yaşarlarsa, şampiyonluk yolunda darbe yiyebilirler. Diyen çıkabilir “Önemli olan o pozisyonları üretmek” diye. Doğru, pozisyon üreteceksin ki golü bulasın. Ama dünkü gibi pozisyona girer ve rakip yollarını tıkarsa, yitireceğin puanlar çok pahalıya patlayabilir.

İLK yarıda rakip kaleye oyunu yıkmaya çalışan, devamlı pozisyon üreten bir Beşiktaş vardı. Ama son vuruşlarda etkili olamadılar. İkinci yarıda ise iş tersine döndü. Onur'un kendi kalesine yolladığı top sonrasında şemsiye bir anda tersine döndü. Oğuzhan'ın penaltısıyla her şey yoluna girdi.

KARA Kartal'da Olcay'ın ligin ilk yarısının sonlarında başlayan düşüşü halen devam ediyor. Bir türlü eski günlerine dönemedi. Sosa ise son dönemde artan performansının üzerine koymaya devamediyor. Dünkü Buca mücadelesinde başınızı nereye çevirseniz onu görebiliyordunuz.

BUCA'YA gelince… TFF 2. Lig Kırmızı Grup temsilcisi, Ziraat Türkiye Kupası'nda buraya kadar boşuna gelmediğini kanıtladı.Gencecik oyuncularla iyi mücadele ettiler. Ancak Beşiktaş'ın adından etkilenince, çeyrek final öncesi elenmekten kurtulamadılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek