SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Emmanuel Emenike’nin West Ham’a kiralanma süreci sürpriz krizleri de beraberinde getirdi.

Emenike’nin menajeri Erdem Konyar, transfer sürecinde ortağı Ahmet Bulut adına Gökhan Gönül’ün sözleşmesinin yenilenmesi konusunda da Başkan Aziz Yıldırım ile görüşmek istedi.

Yıldırım ise Konyar’ı, “Emenike’yi West Ham’a götür, yüzdeni al. Gerisi Gökhan ile benim aramda” diyerek sert çıktı.

Konyar bu bilgiyi Bulut ile paylaşırken, Bulut ise elinde Gökhan adına menajerlik sözleşmesi olduğunu ve Yıldırım’ın istese de, istemese de Gökhan’ın sözleşmesini yenilemek istiyorsa kendisiyle görüşmek zorunda olduğunu söyledi.

Fotospor’da yer alan habere görei bu sözler Yıldırım’ın kulağına gidince de film koptu. “Menajerlik sistemine karşıyım” diyen Yıldırım, sözleşmesini yenilemek isteyen hiçbir oyuncunun bundan sonra karşısına menajerini göndermemesini Ali Yıldırım’a iletti.

Fenerbahçe’de Gökhan dışında sözleşmesi biten Uygar ile Hasan Ali, Ozan Tufan ve Alper Potuk’un da menajerliğini Ahmet Bulut yapıyor.

CANER VE MEHMET’TE DE PROBLEM VAR

La Liga takımlarından Sevilla’nın ardından Rusya’dan CSKA Moskova ile Zenit’in de transferi için devreye girdiği Mehmet Topal konusunda sürpriz gelişmeler yaşanıyor.

Topal ile birlikte Fenerbahçe’de sözleşmesi biten bir diğer oyuncu olan Caner Erkin’in de menajerliğini yapan Batur Altıparmak, bir hafta önce Ali Yıldırım’dan randevu istedi.

Fenerbahçe’nin yeni transfer komitesi başkanı Ali Yıldırım’ın, Caner, Mehmet ve Gökhan’la yaptığı konuşmada söylediği, “bizim teklifimizi dinlemeden kimseyle görüşmeyin” teklifi üzerine bu randevuyu isteyen Altıparmak’ın sözleri ise şok edici cinstendi.

Altıparmak, Ali Yıldırım’a, “Mehmet’e ve Caner’e pek çok teklif var. Ancak ikisi de Fenerbahçe’de kalmak istiyor. Sözleşme yenilemek için imza parası istiyorlar” sözleri Aziz Yıldırım’ın kulağına gitti. Yıldırım’ın iki oyuncuyla da görüşerek olayın iç yüzünü öğreneceği bildirildi.