SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Allahını seven vursun

1 Şubat 2016

GALATASARAY, dün uzun bir süredir istekli, baskılı, çok koşan, iyi pas yapan bir takım görünümündeydi.

SAHA içerisinde çok iyi yayılan sarı-kırmızılıların pas yüzdesi de yüksek olunca, doğal olarak ortaya iyi bir futbol çıktı.

YENİ transfer Linnes'in sağdan, Olcan ve Snaijder'in soldan bindirmeleri Gaziantep defansına zor anlar yaşattı. Ama asıl önemlisi G.Saray'ın şutlarıydı. Kaleyi gören Allah'ına sığınıp vurdu.

OLCAN topla ceza sahasına kadar gitti ve kafasını kaldırıp kaleyi gördüğü anda vurdu, takımını da 1-0 öne geçirdi. Gol sonrasında da gerek Snaijder, gerekse Sinan ve Selçuk'un ceza sahası dışından attığı şutlarla rakip kaleyi yoklayan G.Saray, bu kez Sinan'ın şutuyla 2. golü buldu. LİG maçlarının aksine daha organize bir görüntü sergileyen G.Saray'ın bu maçta oyun sırasında aktif dinlenme yaptığına da tanık olduk. Bu da takımın daha diri ve ayakta kalmasını sağladı.

GALATASARAY ikinci yarıya biraz tutuk başlayınca, herkes “Acaba” dedi. “Acaba eski hastalık mı nüksediyor” diye düşündü.

ÖYLE ya, sarı-kırmızılılar önde götürdükleri ne maçları kaybetmişlerdi. Ama Burak'ın topukla attığı gol, hem tribündeki G.Saraylı taraftarları, hem de saha içerisindeki oyuncuları rahatlattı.

DAKİKALAR 75'i gösterirken Selçuk öyle bir hata yaptı ki, adeta Gaziantepli futbolculara “Al da at” dedi. G.Antep skoru 3-1'e getirdi.

SONUÇTA G.Saray maçı kazandı ve adını çeyrek finale yazdırdı. Maç boyunca kaleye 19 şut çekmiş. Bu şutlardan ikisi kaleyi buldu ve gol oldu. Yeni transfer Linnes ise göz doldurdu. Sinan mükemmele yakın bir oyun oynadı ve bundan sonra takımın vazgeçilmezlerinden biri olduğunu gözler önüne serdi.

GÜZEL bir maç sergileyen G.Saray'da her zaman olduğu gibi defansif sıkıntılar gözden kaçmadı. Darısı lig müsabakalarına…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek