SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tatilde yeni trend ‘baba oğul’ kampı

Kent yaşamının hareketliliğinden sıkılan ve çocukları ile spor yapan hem de farklı etkinliklerle eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin tatil tercihlerinde baba ve oğulların katıldığı kamplar yeni trend oldu.

Güncellenme: 10:59, 31/01/2016
Tatilde yeni trend ‘baba oğul’ kampı

Büyük kentlerdeki yaşamdan sıkılan ve sömestirde çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmek isteyenlerin yeni tatil tercihi, sadece baba ve oğulun katıldığı kamp etkinlikleri oldu.

Tatilde çocukların televizyon ve bilgisayar başında vakit geçirmesini istemeyen babalar, baba oğul kampında farklı şehirlerden otele giderek, birlikte eğlenceli zaman geçiriyor. İstanbul’da bir futbol okulunun organizasyonuyla Antalya’ya gelen 7 baba ve erkek çocukları, 4 günlük tatil sürecinde hem futbol dersi aldı hem de film gösterimi, yüzme, doğa yürüyüşü gibi etkinliklerle eğlenceli vakit geçirdi.

BABA VE OĞULLARA ÖZEL KAMP

İstanbul’da küçük yaştaki çocuklara futbol eğitimi veren okulun kurucusu Kayhan Bölükbaşı, sömestir tatilinde baba ve oğullarına özel zaman geçirmeleri için Antalya’da futbol kampı düzenlediklerini anlattı.

Günümüzde teknoloji çağında insanların günlük iş hayatındaki yoğunluk nedeniyle çocuklarına yeterince vakit ayıramadıklarını dile getiren Bölükbaşı, kampta futbolu ön planda tutarak, tatile gelenlere çocuklarıyla özel vakit geçirme imkanı sunduklarını söyledi. Çocukların babalarıyla tatilde farklı etkinlikler düzenlediklerini kaydeden Bölükbaşı, şöyle dedi:

“Kentleşmenin artmasıyla böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı. Çocuklar okul zamanı yoğun ders programından, babalar ise iş temposundan bunalıyor. Baba ve çocukların spor ve tatilde bir araya geldiği yeni bir trend oluştu.”

“TELEVİZYON, BİLGİSAYAR YOK”

Antalya’ya iki oğluyla tatile gelen Metehan Berktaş, kampta babalar ile oğullarının 4 gün boyunca baş başa olmasını sağlamanın amaçlandığına dikkati çekti.

Sabah erken çocuklarıyla uyanıp maç yaptıklarını, film gösterimi, yürüyüş gibi etkinliklere katıldıklarını anlatan Berktaş, “Kamp, günlük yaşamda tabletten, televizyon seyretmekten uzak, üç erkeğin aynı ortamda beraber yaşaması olanağı sağlıyor” diye konuştu. Berktaş, etkinliğin çocukları için de değişiklik olduğunu ve onların da hoşuna gittiğini vurguladı. Metehan Berktaş’ın oğlu Kerem de ilk defa katıldığı kampta babası ile eğlenceli vakit geçirdiğini anlattı.

BABALAR KAMPTAN MEMNUN

İstanbul’da yoğun iş temposunda çalıştığını anlatan İbrahim Özdemir ise şöyle konuştu:

“Organizasyonun amacı spor gibi gözükse de babalar ile oğullarını kaynaştırma açısından çok önemli. Kent yorgunluğunu atıp, oradaki kargaşadan kurtuluyoruz. Buraya gelen babalar çocuklarıyla farklı ilişki yaşıyor. Stres atıyoruz. Futbol okulunda küçük yaşta çocukların futbol eğitimi de alması çok hoş. Futbol eğitimi bu etkinliklerle de pekiştiriliyor. Çocuklar elektronik aletler olmasa da eğlenebildiklerini gördü. Bu bile tatil programının istenileni verdiğini gösteriyor.”

İbrahim Özdemir’in oğlu Demir de babasıyla tatilde futbol oynamanın, evde bilgisayar başında tek başına vakit geçirmekten daha keyifli olduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi:10:58,