SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Mustafa Denizli, transfer konusuna değindi. Son gün transfer ihtimalini değerlendiren deneyimli çalıştırıcı, transferi tamamen kapatmadıklarını ve ufak bir ihtimal de olsa bir sürpriz olabileceğini söyledi.

Maçı değerlendiren Denizli, “İlk yarısı hem temposu yüksek, hem keyif hem sonuç geitren bir ilk yarıydı. 3. golden sonra biraz düştük. Ondan sonra da pozisyonlarımız var. Rakibimiz de iyi mücadele etti. Süper Lig’in iyi takımlarından biriyle oynadık. Hem atak hem defans manasında iyi bir gece oldu bizim için.” diye konuştu.

Yeni transfer Martin Linnes ve formda olan Sinan Gümüş’ün durumunu yorumlayan başarılı çalıştırıcı, “Linnes tam hazır değil. Maç yeteneğini geliştirerek hazır duruma geecek. Martin Linnes gelirken hiç çalışmamıştı. Yavaş yavaş arkadaşları uyum sağlayacak. Yönlü bir oyuncu, değişik pozisyonlarda değerlendirme şansımız olacak. Sinan şu anda yolun başında bir futbolcu. Bu fırsatları şanssa çeviriyor. Fevkalade uyumlu takım arkadaşlarıyla, abileriyle. Pozisyon üretme açısından, gol ve asistleri düşünme açısından Sinan için önemli haftalar. Sinan’la sürekli konuşuyorum bu haftaları değerlendirmesi adına. Bu çizgiye gelen futbolcuların yere sağlam basmaları gerekiyor. Biz de onun yere basmasını sağlamaya çalışyırouz” ifadelerini kullandı.

“TRANSFERİ KAPATTIK DİYEMEM”

Transfer konusuna değinen Denizli, “Podolski’ye gelen teklifler herhalde gazetelere geliyor. Bize gelen bir şey yok. Her futbolcu teklife açık. Oyuncularıma teklif gelirse sevinirim. Transfer yarın akşam mesai saatine kadar devam edecek. Bilmiyorum bu süre içinde sağlıklı bir hamle olur mu. Uzak bir ihtimal ama açık bir kapı bırakmakta fayda var.” diyerek transfer için kapıları kapatmadı.

Denizli basın toplantısında ise şöyle konuştu:

“ELEŞTİRİ HAKKI KUTSALDIR”

“Eleştiri hakkı kutsaldır. Doğrudur puan farkı açılmıştır. Galatasaray'ın gerçek kimliği ile sahada mücadele etmesi için uğraşıyorum. Sıkıntılı günler yaşadık. Bizim ara transferde düşündüğümüz farklı bir hedefti. Podolski de uzun süredir ayrı takımdan. Kadroda dengeleri değiştirecek bir hamle olmadı bizim adımıza. Kendi içimizdeki gelişmenin bir tık üste çıkması beni mutlu ediyor. Övgüye nasıl saygıyla yaklaşıyorsak eleştiriye de saygıyla yaklaşıyoruz. O fikirleri değiştirmek bizim görevimiz. Taraftar mutlu olmak istiyor. Bu beklentileri karşılamak için çabalıyoruz gece gündüz.”

 

Yayınlanma Tarihi:23:20,