SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaman’dan taraftara övgü

Türkiye Kupası'nda çeyrek finale uzanan Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman takımlarının zaferinde taraftarlarının büyük payı olduğunu söyledi.

Güncellenme: 19:46, 31/01/2016
Kocaman’dan taraftara övgü

Antalyaspor'u evinde 1-0 mağlup eden Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman Antalyaspor'un inatlı direnişini yüksek fizik güçleri sayesinde kırdıklarını söyledi.

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Kocaman, “Mükemmel bir taraftar vardı. Maçın başından sonuna kadar kuvvetli bir şekilde takımı rakip alana itmek için ve geri dönüşlere teşvik etmek için çaba gösteren bir taraftar vardı.” diyerek, şöyle konuştu:

“Maçın öncesine ve içine bakılacak olursa, temel amaç turu geçmekti. Turu da kuvvetli bir oyun getirir. Maça bir göz atmak gerekirse eğer Antalyaspor’la oynadığımız ilk maça göre daha sert bir takımdı. Daha bir birlerine yaklaşmışlar ve daha organize halleri vardı.

Topu ne pahasına olursa olsun tutmaya çalışıyorlardı. Özellikle rakibi yorduktan sonra özellikle topu ayağında tutup bizimde psikolojimizi bozarak özellikle öndeki oyuncularıyla sonuca gitmeye çalıştılar. Maçın 15-20 dakikalık periyodun da özellikle Eto'o’nun ve Antalyapor'un çok istekli olması işimizi zorlaştıran ana etkenlerden oldu.

Kupa finalinin Antalya'da olması rakibe büyük motivasyon sağlamıştı ve bu da oyun içerisinde net bir şekilde görülüyordu. Çok gol tehlikeleri yaşamamamıza rağmen tehditkar bir oyunu vardı rakip takımın. Onların bu oyununa karşın biz de oyunun kontrolünü çok elimize alamadık. Nispeten oyunu ortalayabildik. İkinci yarı tam tersi oldu. İkinci yarının başından itibaren topu aldık ve son derece doğru oynamaya başladık.

Maçın başından itibaren arzu ettiğimiz yüksek şiddetli baskıyı yaratmaya başladık. Buna Antalyaspor inatla direndi ancak hem organize halimize hem de fizik gücümüz karşısında çok fazla direnebilecek bir şeyleri yoktu. Turun kapılarını açan golü maçın sonlarında da olsa atmayı başardık.”