SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Keyif verdi

31 Ocak 2016

SON dönemlerin en keyif veren karşılaşmasıydı diyebiliriz. Bir tarafta takım halinde savunma yapan Kayserispor, diğer tarafta rakip kaleyi ablukaya alan bir F.Bahçe vardı. Yakaladığı birçok net pozisyonu cömertçe harcayan sarı-lacivertli forvetler, maçın uzatmaya gitmesinde de en büyük etkenlerden biriydi.

DAHA maçın ilk yarısında ele geçirdikleri pozisyonları gole çevirmiş olsalardı, maç daha farklı bir skorla bitebilirdi. Kayserispor savunması elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Özellikle Zeki Yavru ve kaleci Abdulaziz, iyi günlerindeydiler. Skorun uzatmalarda Kayseri'nin aleyhine dönmesinin en büyük nedeni, Deniz'in görmüş olduğu acemice ikinci sarı kartta. Senin kartın varken bu hareketi nasıl yaparsın? Takımının tüm ahengini bozmuş oldu.

KARŞILAŞMANIN dengesini bozan bir diğer neden de hakem Serkan Çınar'dı. Çınar, maçın ikinci yarısının hemen başında Souza'ya göstermesi gereken net kırmızı kartı atladı. Belki burada oyucuyu atmış olsa, oyunun geri kalanında bu kadar direnç gösteren Kayserispor neler yapabilirdi, düşünün. Yine devamında Kayseri ceza alanı içinde Van Persie'ye yapılan bir dirsekle müdahale var ki, o da tartışmasız bir penaltı kararını gerektiriyordu.

ANCAK Serkan Çınar, anlaşılmayacak bir şekilde buna devam dedi. Onun dışında Diego'nun uzatmaların son dakikalarında rakibin bileğine bastığı pozisyon da bana göre sarı değil, kırmızı olmalıydı. Ama sahada cesur bir hakem olmayınca bu kararlar da gayet normal! Çınar bu kadar şans yakalıyor ama kendini geliştiremiyor. Sahanın içinde bir özgüven sorunu var. Oyuncuların baskı ve itirazlarından çabuk etkileniyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek