SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu: “Bazılarını tebrik etmiyorum”

Son haftaların formda takımı Bursaspor kupaya veda etti. Amed Sportif'e 2-1 yenilen Bursaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, maç sonu rakipten bazı isimlere tepkili olduğunu söyledi.

Güncellenme: 17:24, 31/01/2016
Hamzaoğlu: “Bazılarını tebrik etmiyorum”

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Türkiye Kupası’nda Amed Sportif’e 2-1 yenildikleri maçı değerlendirirken şunları söyledi:

“Kupayı istiyorduk ama olmadı. Bu sene nasip değilmiş. Stadın zemininin kötü olması nedeniyle pas yapamadık. Maalesef bugün bütün şartlar bizim aleyhimizdeydi. Biz şartların aleyhimize dönmesine sebep olduk. Konsantrasyon eksiğimiz vardı. Sahada yapmak istediklerimizi yapamadık. Zemine fazla takıldık. İstediklerimizi yapamayınca da moralimiz bozuldu. Şartlar neyi gerektirirse maçı kazanmamız gerekiyordu ama yapamadık. Üzüldük. Önümüzde ligde Medipol Başakşehir maçı var. Bir an önce toparlanıp lige konsantre olacağız. Pas yapan, iyi zeminde oynayan bir takıma sahibiz. Stadımız yeni ama zeminimiz çok da iyi değil. Rakibi açamadık. Kenarlara gitmekte zorlandık. Moraller bozuldu, taraftar bir an önce gol bekliyor, hepsinin telaşı vardı. Rakip oyuncuları tebrik ediyorum ama bazılarını etmiyorum. Maalesef provokatif davranıyorlar. Hakeme gelince, hakem bence iyi maç yönetti. Biz sahada yapamadıklarımızdan dolayı bu sonuca maruz kaldık. Bizim de hatamız var. Demek ki yeterince iyi hazırlayamadık takımı. Şimdi bir an önce bunu unutup lige hazırlanacağız.”

KILIÇ: HEDEFİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Amed Sportif teknik direktörü Harun Kılıç ise mutlu olduklarını vurgularken şunları söyledi:

“Başından beri hedefimizi belirlemiştik. Kupalarda en ileriye gitmek istiyorduk. Medipol Başakşehir maçında son dakikada yediğimiz gol vardı, o nedenle Bursasporlu eşleştik. Bursaspor çok güçlü ekip. Bu ekibe karşı galip gelmek her babayiğidin harcı değil. Amed Sportif bunu başardı. Bizim için bir tarihti bu. Güzel maç oldu. Çeyrek final eşleşmeleri kura ile belirlenecek. Biz hedefimizi sonuna kadar devam ettireceğiz.”