SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Durant ve Westbrook ‘Laker’ mı olacak?

Kobe Bryant'ın emekliliğe ayrılacağı sezonda çok kötü bir performans sergileyen Los Angeles Lakers'ın Durant ve Westbrook ikilisini takımda buluşturacağı iddia ediliyor.

Güncellenme: 21:18, 31/01/2016
Durant ve Westbrook ‘Laker’ mı olacak?

NBA'de henüz sezon sona ermeden şimdiden transfer dedikoduları başladı bile. Kevin Durant, hiç şüphesiz bu yaz serbest kalacak en önemli oyuncu ve onun hakkında çıkan dedikodular, ESPN'den Stephen A. Smith'in açıklamalarından sonra bambaşka bir boyut kazandı.

Smith daha önce yaptığı açıklamada Durant'in gitmek istediği takımların başında Lakers'ın geldiğini söylemişti. Konu hakkında bir başka açıklama yapan Smith, Lakers'ın sadece Durant'i değil aynı zamanda Durant'in takım arkadaşı Russell Westbrook'u da Los Angeles'a getireceğini iddia etti.

Smith yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kevin Durant'in Lakers'ı liste başı yapmasının en büyük nedenlerinden birisi, Lakers'ın kim ya da kimler olduğunu bilmediğim kişiler tarafından Durant'i gelecek yıl büyük bir ihtimalle Russell Westbrook'u da kadrosuna katacakları konusunda ikna etmiş olması. Westbrook'un L.A.'de olmakla hiçbir problemi yok. Bu konuda şüpheniz olmasın.”

2017 yılında serbest kalacak Westbrook, Los Angeles'ta büyürken, çok yakın arkadaş olduğu takım arkadaşı Kevin Durant ise sezon sonunda serbest kalacak. Şu anda NBA'in en kötü 2. takımı olan Lakers'ın ise bu yaz salary cap'inde çok büyük bir boşluk olacak. Bu iddianın doğru olup olmayacağı ise büyük bir merak konusu.

Eurohoops

bleacherreport_1454266993