SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu oyunla ligde zor

Fenerbahçe'nin artık alışıldık bir oyun planı var. Büyük sürprizler olmadıkça ortaya nasıl bir performans çıkacağı aşağı yukarı belli. Sarı lacivertli ekip özellikle Kadıköy'deki mücadelelerde rakibe az pozisyon veriyor ama kendi de az sayıda fırsat yakalıyor. Kayserispor ile oynanan kupa maçı da bu şekilde geçti.

İlk yarıda konuk ekip etkili pres yapınca Fenerbahçe istediği gibi top yapmakta zorlandı. Buna rağmen 2-3 net fırsat yakaladılar ama onun dışında oyuna istedikleri gibi hükmedemediler.

2. yarı bu sefer daha tempolu oynayıp önde basmalarına rağmen sert savunmayı aşamayan sarı lacivertlilerde beklenen hamle 65. dakikada geldi. Pereira'nın çift forvete dönmesi de pek bir şeyi değiştirmedi. 90. dakikanın sonuna kadar Caner'in uzaktan bir şutu dışında hiç etkili olamadılar. Uzatmalarda Kayserispor yorulana kadar da görüntü değişmedi. Defansın önünde Mehmet Topal ve De Souza birlikte oynadıkça, her ikisi de hücuma katkı vermeyince farklı bir şey beklemek de mümkün değil aslında.

Bir futbolsever olarak en üzüldüğüm nokta, Robin van Persie gibi dünya çapındaki bir yıldızdan yeterince faydalanamıyor olunması. Zaten düzenli oynatılmadığı için morali bozulmuştu. Forma giydiği maçlarda ise takım arkadaşları onunla nasıl oynanacağını bilmiyor. Hollandalı yıldız üst düzey bir forvette olduğu gibi sürekli alan değiştirerek pas bekliyor ama bir türlü toplar onunla buluşmuyor.

Tur geçildi, istenen sonuç alındı. Kupanın çeyrek final ve yarı final ayakları 2 maç üzerinden oynanacak. Fenerbahçe bu oyun anlayışıyla hem Türkiye Kupası'nda hem de UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı sonuçlar elde edebilir. Fakat gol atmakta zorlandıkça şampiyonluk yarışını sürdürmesi hiç kolay olmayacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek