SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat’a Dursun Özbek freni!

Hamzaoğlu gönderilince çok kızan Duygun Yarsuvat, Divan Kurulu’nda sert konuşacaktı. Yarsuvat’ı Dursun Özbek zor ikna etti. Özbek’in, “Yapma Duygun Başkan! Şimdi hiç sırası değil” dediği öğrenildi.

Güncellenme: 07:53, 30/01/2016
Yarsuvat’a Dursun Özbek freni!

Galatasaray geçen sezon çifte kupa kazanırken, kulüp başkanı Duygun Yarsuvat, teknik direktör ise Hamza Hamzaoğlu'ydu… İkili uyum içinde çalışınca başarı geldi. Sezon bitiminde başkan değişti. Koltukta artık Dursun Özbek oturuyordu. Özbek, Hamzaoğlu ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı ama çatışmalar çok erken başladı. 18 Kasım'da, Hamzaoğlu apar topar gönderildi. Bu karar Duygun Yarsuvat'ı çok sinirlendirmişti. Yarsuvat, “İlk yapılacak Divan Kurulu'nda çok ağır konuşacağım” demişti.

BİR HAFTA BOYUNCA UĞRAŞTI

Divan Kurulu toplantısı, 9 Ocak'ta gerçekleştirildi. Yarsuvat kürsüye çıktı, uzun bir konuşma yaptı. Ama Hamzaoğlu'nun adını bile anmadı. Hatta tam tersi, camiaya birlik ve beraberlik mesajı verdi. Olayın içyüzü daha sonra anlaşıldı. Edinilen bilgilere göre Dursun Özbek, bir hafta boyunca Yarsuvat'ı ikna etmek için uğraştı. Özbek'in geçen sezon beraber görev yaptığı Yarsuvat'a, “Yapma Duygun Başkan! Şimdi hiç sırası değil. Biz bu kararı aldık. Artık geleceğe bakalım” diyerek ricada bulunduğu öğrenildi.