SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından İş Bankası’nın katkılarıyla düzenlenen Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası final maçları ile sona erdi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen organizasyonda, 81 ilden katılan toplam 2 bin 236 sporcu 5 gün boyunca mücadele etti. Final maçlarının ardından dereceye giren sporcular için kupa, madalya ve ödül töreni düzenledi.

Törende konuşan TSF Başkanı Gülkız Tulay, Antalya’da dev bir organizasyona imza attıklarını belirterek, şampiyonalara ilk defa 81 ilden katılım sağlandığını söyledi. Şampiyonalara katılan sporcuların centilmence mücadele ettiğini vurgulayan Tulay, “Burada 3 ayrı düzenlediğimiz şampiyonayı başarıyla tamamladık. Burada milli takım havuzuna 131’i küçükler, 68’i yıldızlar olmak üzere 199 sporcu seçildi. Bu sporcularımız uluslararası şampiyonalarda ülkemizi başarıyla temsil edecekler. Edirne’den Mardin’e, Muğla’dan Kars’a kadar 81 ilden katılan tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, kulüplerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Küçükler şampiyonası erkekler kategorisinde; 7 yaşta Doruk Öztürk, 8 yaşta Kerem Erten, 9 yaşta Taha Özkan, 10 yaşta Efe Hakan Öztürk, 11 yaşta Işık Can, 12 yaşta Ahmet Utku Üzümcü, kızlarda ise 7 yaşta Elvin Esma Büyük, 8 yaşta Elif Zeren Yıldız, 9 yaşta Nilsu Enç, 10 yaşta Suğra Tepeli, 11 yaşta Safiye Öykü İnce, 12 yaşta Sıla Çağlar birinci oldu.

Yıldızlar şampiyonası erkekler kategorisinde; 13 yaşta Emir Gülbeyaz, 14 yaşta Umut Erdem Gündüz, 15 yaşta Dinçer Taşdöğen, 16 yaşta Bahadır Özen, 17 yaşta Hüseyin Can Ağdelen, 18 yaşta Oğuz Öner birinci olurken, kızlarda ise 13 yaşta Sida Saim, 14 yaşta Hayrünisa Şahin, 15 yaşta Çağıl Irmak Arda, 16 yaşta Ayça Aksoy, 17 yaşta Şevval Doğan ve 18 yaşta Nezihe Ezgi Menzi şampiyonayı birinci tamamladı.

Emektarlar şampiyonasında ise 50 yaş ve üstü kategorisinde; Hür Yasin, 65 yaş ve üstünde ise Salih Muratoğlu birinciliği elde etti.

Yayınlanma Tarihi:13:22,