SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nani’ye dudak uçuklatan teklif

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Nani'ye Çin'den talip çıktı. Portekizli yıldıza 10 milyon Euro önerilirken, Fenerbahçe'ye de 20 milyon Euro bonservis bedeli teklif etti.

Güncellenme: 11:57, 30/01/2016
Nani’ye dudak uçuklatan teklif

Fenerbahçe’nin sezon başında Manchester United’dan 5.5 milyon Euro kadrosuna dahil ettiği Luis Nani’ye Çin’den teklif var. Başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamasına göre Çin Ligi’nde bir takım, Portekizli yıldız için ilk olarak 15 milyon Euro bonservis bedeli ödemeye hazır olduklarını belirterek sarı-lacivertli kulübün kapısını çaldı. Teklifi kabul etmeyen Fenerbahçe yönetimi, Nani’yi satmayı düşünmediğini Çin ekibine iletti.

Ancak Portekizli yıldız için şartları zorlayan Çin temsilcisi, teklifini 20 milyon Euro’ya çıkardı. Nani’ye ise 10 milyon Euro yıllık ücret teklif etti. Bu teklifin üzerine kendisini satmayı düşünmediklerini yüz yüze söylemek isteyen Aziz Yıldırım, fikrini sormak için Portekizli kanat oyuncusu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yıldız futbolcunun “Ben takımdan ayrılmak istemiyorum. Fenerbahçe’yi şampiyon yapmadan bir yere gitmem” demesi üzerine Yıldırım, Çin ekibinin dudak uçuklatan teklifini reddetti.